Bloomberg пояснив, чому західні країни не будуть повертати в Україну чоловіків призовного віку

Головна причина, чому європейські країни зацікавлені в українських біженцях, — нестача робочої сили

фото DR

Європейські країни відмовилися допомагати Києву у пошуку військовозобов'язаних українців на своїй території і відправляти їх в Україну, пише Bloomberg.

Як зазначає видання, головна причина, через яку європейські країни зацікавлені в українських біженцях, – нестача робочої сили. Українці працювали на ринку праці Польщі та Чехії упродовж багатьох років до початку війни. Коли росія почала наступ, багато хто повернувся на батьківщину, щоб брати участь у боях. Їхня відсутність відчувалася в таких галузях, як будівництво та транспорт.

З 23 квітня українські дипломатичні представництва за кордоном перестали надавати консульські послуги чоловікам віком від 18 до 60 років. Єдиною послугою, яку консульства можуть надавати громадянам цієї категорії, – оформлення документів для повернення в Україну.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба пояснив таке рішення тим, що в країні йде війна, а перебування за кордоном не звільняє громадян, які підпадають під мобілізацію, від обов'язків перед Батьківщиною.

«Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає своє життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому отримуватиме послуги від цієї держави, то це так не працює», – наголосив Кулеба.

Держпідприємство «Документ», у свою чергу, повідомляло про зупинення видачі вже готових документів у закордонних підрозділах. При цьому там зазначили, що подання заяв-анкет на оформлення паспортних документів здійснюється у звичайному режимі.

За даними української влади, з 24 лютого 2022 року за кордон виїхало близько 650 тисяч чоловіків мобілізаційного віку. За офіційними даними Євросоюзу, у країнах ЄС перебуває понад 800 тисяч українців-чоловіків віком від 18 до 60 років.

Бекграунд. Нагадаємо, FT писала, що в Україні близько 800 000 чоловіків ховаються від мобілізації. Вони працюють нелегально, щоб уникнути призову, тому ТЦК змушені набирати призовників серед тих, хто працює офіційно, пише видання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS