ЄС вперше обговорить відправку військових інструкторів до України

Міністри наступного тижня обговорять всі переваги та недоліки такої ініціативи

фото DR

Країни Євросоюзу наступного тижня вперше обговорять можливість відправлення інструкторів в Україну.

Джерело. Про це пише газета Welt am Sonntag з посиланням на кілька поінформованих джерел.

Цю ініціативу 27 серпня планують обговорити глави зовнішньополітичних та оборонних відомств. Раніше за відправку в Україну військових фахівців виступили Франція, Швеція, Данія, Естонія, Литва та Латвія.

Основою для обговорення наступного тижня стане конфіденційний документ Європейської служби зовнішніх зв'язків. Згідно з доповіддю, яка є у розпорядженні газети, «структурна перевага росії в плані чисельності персоналу робить навчання та оснащення України високоякісними засобами вкрай важливою для її відповіді».

При цьому доповідь не містить прямих рекомендацій щодо навчання українських солдатів на її території, але докладно описує переваги такого підходу.

У Брюсселі також аналізують ризики відправлення інструкторів. Зокрема, Європейська зовнішньополітична служба критикує недостатню реалістичність навчання українських солдатів у державах ЄС, оскільки їхній підхід орієнтований на стандарти мирного часу. Українським військовим часто потрібна додаткова підготовка після повернення з навчання. Вони не можуть швидко повернутися на фронт, а також мають недостатні знання про радянські типи озброєння, які переважають в Україні.

Зазначається, що відправка європейських солдатів може бути обмежена інструкторами, які перебувають у навчальних центрах далеко від лінії фронту, наприклад, на північному заході України. При цьому загроза для персоналу оцінюється як «критична», оскільки російська армія може атакувати будь-яку ділянку України крилатими ракетами та дронами. Документ передбачає негайну евакуацію європейських інструкторів у разі прямої небезпеки.

19 березня директор СЗР Сергій Наришкін повідомляв, що Париж збирається відправити в Україну близько 2 000 військових. Міноборони Франції, своєю чергою, спростувало цю інформацію, назвавши заяву Наришкіна «ще одним прикладом систематичного використання росією масової дезінформації».

На Заході вже кілька місяців триває дискусія про можливе відправлення військових до України. Першим про це в лютому заговорив президент Франції Еммануель Макрон, зазначивши, що такий варіант буде можливим у разі прориву фронту росією та відповідного запиту від Києва.

Пізніше Париж запропонував створити коаліцію країн, які бажають відправити «навчальну місію» в Україну, але ця ідея не отримала підтримки у США та Німеччині. Наразі жодна західна країна офіційно не оголосила про відправку своїх військ до України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS