Голова комітету Бундестагу у закордонних справах, соціал-демократ Міхаель Рот із партії Олафа Шольца заявив, що кредит для України на $50 млрд, який запланували міжнародні партнери, має надійти Україні на додаток до наявної двосторонньої військової допомоги з боку Німеччини, а не замість неї.
Про це він написав у своїй колонці для Die Welt.
Як зазначив Рот, у нього складається враження, що для уряду Німеччини підтримка України з кожним роком нібито стає все менш важливою. Він наголосив, що цього року німецький уряд планує виділити на військову допомогу Україні із 7,5 млрд євро на 2025 рік 4 млрд євро, а до 2027 року ця сума скоротиться до 0,5 млрд євро.
«Це викликало сумніви в Україні та серед наших партнерів у Центральній та Східній Європі щодо надійності Німеччини. Правильно вимагати від агресора заплатити в майбутньому і використовувати доходи від заморожених російських державних активів для фінансування військової підтримки України. Однак новий міжнародний фінансовий інструмент на загальну суму 46 млрд євро поки що існує лише на папері», – додав Рот.
За його словами, коли й в якому обсязі ці кошти будуть фактично доступні для України наразі залишається невизначеним. Він наголосив, що заморожені російські активи призначалися для порятунку свободи України, а не федерального бюджету. На його думку, якщо інші країни також скоротять двосторонню допомогу, то «новий фінансовий котел не протримається довго».
«Саме тому гроші від великого кредиту мають надходити не замість, а на додаток до наявної двосторонньої військової допомоги з боку Німеччини. Це було б справжнім полегшенням для України», – переконаний Міхаель Рот.
Політик застеріг, що якщо Україна програє війну або буде змушена погодитися на продиктований мир, то наслідки для безпеки Німеччини та стабільності в Європі будуть серйозними.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Німеччина на вимогу Шольца заморозить подальшу військову допомогу Україні. Допомога, передбачена на 2024 і 2025 роки надійде, але надалі – «немає грошей в бюджеті».
Шольц відповів на заяви щодо скорочення німецької допомоги Україні. Раніше німецькі ЗМІ повідомляли, що ФРН не виділятиме додаткових коштів Києву. У МЗС такі формулювання назвали некоректними та маніпулятивними.