Акції японських фармацевтичних компаній зросли до рекордних максимумів

З початку липня до минулого тижня акції фармацевтичних компаній зросли на 10%, випереджаючи всі 33 сектори індексу Topix

Акції фармацевтичних компаній відновилися до рекордних максимумів після недавнього падіння японських акцій, що вказує на зростання попиту інвесторів на захисні активи на тлі побоювань щодо уповільнення світової економіки.

Про це пише Bloomberg.

Фармацевтичний індекс Topix 22 серпня став першим і наразі єдиним сектором, що досяг нового піка після падіння японського фондового ринку в ведмежий ринок, згідно з даними Bloomberg, які збираються з 1983 року. З початку липня до минулого тижня акції фармацевтичних компаній зросли на 10%, випереджаючи всі 33 сектори індексу Topix. У першій половині року цей сектор посідав лише 18-те місце за результативністю.

Фармацевтична галузь традиційно вважається менш вразливою до економічних спадів, і компанії, що виробляють ліки за межами Японії, також показали гарні результати, оскільки інвестори стають більш обережними. У США акції сектору охорони здоров'я піднялися з 6-го на 3-тє місце в серпні серед 11 галузевих індексів S&P 500. В індексі Stoxx Europe 600 сектор охорони здоров'я також поліпшив свою позицію, посівши 7-ме місце серед 20 галузей у серпні.

Відновлення акцій японських фармацевтичних компаній є «зворотною стороною побоювань щодо уповільнення світової економіки, які спричинили загальну корекцію ринку», – зазначив Кійоші Ісігане, головний фондовий менеджер Mitsubishi UFJ Asset Management.

Японські фармацевтичні компанії мають можливість розширювати свою діяльність на міжнародному рівні, на відміну від багатьох компаній, орієнтованих на внутрішній ринок. Це робить акції виробників ліків привабливими, а їхні оцінки та рентабельність капіталу залишаються високими, зазначає Ясухіко Хіракава з Rakuten Investment Management. Оскільки акції, пов'язані з напівпровідниками, вже досягли високої вартості, фармацевтичні компанії стають привабливими для інвесторів завдяки відставанню у зростанні та високим прибуткам. З липня найвищі результати серед фармацевтичних акцій показали компанії з високою ринковою капіталізацією, такі, як Sumitomo Pharma Co., чиї акції зросли на 67% за останній тиждень. Акції Otsuka Holdings Co. та Chugai Pharmaceutical Co. теж піднялися щонайменше на 25%. Водночас широкий індекс Topix впав на 4,5% за цей період і все ще відстає більш ніж на 8% від свого липневого максимуму.

Якщо занепокоєння інвесторів через японський фондовий ринок і перспективи економіки Японії зменшиться, акції фармацевтичних компаній можуть зазнати тиску продажів у відповідь на поточне ралі. Хоча Ісігане з Mitsubishi UFJ Asset Management не вважає рецесію в США основним сценарієм, він усе ж очікує, що популярність фармацевтичних акцій збережеться принаймні на наступні пів року.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що минулого тижня глобальні фонди здійснили рекордні операції з купівлі та продажу японських акцій, що стало найвищим показником за останні роки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS