Американський бізнесмен Ілон Маск розкрив список акціонерів X Holding Corp, які допомогли мільярдеру купити Twitter. Серед інвесторів платформи виявилися два російських олігархи – Пьотр Авен і Вадім Мошкович.
«Тепер абсолютно очевидно, звідки в Маска така любов до росії та звідки йде коріння «фільтрів» через антиросійські публікації в соцмережі», – пише голова Українського дому в США Роман Шеремета.
Як зазначають користувачі соцмережі, Пьотр Авен – російський мільярдер, засновник «Альфа-груп», яка є одним із головних гаманців путіна. Ця людина максимально підконтрольна кремлю.
Наприклад, у 2018 році він їздив до Вашингтона зі своїм колегою Міхаїлом Фрідманом, щоб від імені російського уряду лобіювати зняття міжнародних санкцій з рф.
Авен – один із найдавніших друзів путіна.
«Загалом, без втручання Авена путін сидів би у в'язниці, а не став президентом. Адже Авен покривав путіна в 1992 році, коли той організовував незаконну торгівлю експортними ліцензіями. Авен оперативно затвердив його уповноваженим представником Міністерства зовнішньоекономічної діяльності з правом зовнішньоекономічної діяльності, тим самим врятувавши майбутнього диктатора від в'язниці», – пише оглядач Денис Данілов.
Авен також був присутній на зустрічі з путіним 24 лютого 2022 року з нагоди початку вторгнення в Україну. Він не висловив жодного протесту проти «спецоперації» і мовчки підтримав путіна.
До речі, він разом із Фрідманом добивається зняття санкцій із себе, і буквально вчора отримав чергову відмову з цього приводу, пише Данілов.
Його частку при купівлі Twitter представляє компанія 8VC Opportunities Fund II, L.P., у якій працює його син Денис Авен.
Вадим Мошкович – підсанкційний російський аграрний мільярдер, який був членом Ради Федерації федеральних зборів рф. Тобто офіційно входив до найближчого оточення путіна. Мошкович володіє найбільшим російським агрохолдингом «Русагро».
Він також був на зустрічі з путіним 24 лютого 2022 року і, як і Авен, не висловлював жодного протесту проти вторгнення росії в Україну.
Його частку при купівлі Twitter представляє компанія 8VC Opportunities Fund II, L.P., у якій працює його син Євгеній Мошковіч.
Оглядач звертає увагу на ще одного інвестора – Аль-Валід бін Талал Аль Сауда, який як особисто, так і через свою Kingdom Holding Company представлений у списку інвесторів аж тричі. Ця людина продовжує свій інвестиційний бізнес у росії та регулярно працює з «Роснефтью», «Лукойлом» і «Газпромом» щодо інвестицій в росію.
Як зазначає Данілов, головною метою цих російських інвестицій очевидно було не отримання прибутків, оскільки платформа не демонструє розвитку: акції Twitter (X) падають, рекламодавці розривають контракти. «Росіянам потрібна була платформа для просування своїх наративів, таких, як: підтримка путіна та росії; лобіювання заморожування війни в Україні; виведення українського порядку денного з головних новин тощо», – пише оглядач.
«Тепер очевидно, що всі зміни у Twitter, які руйнують цю прекрасну платформу, є наслідком співпраці Ілона Маска з такими людьми, як Мошкович та Авен», – зазначив він.
Бекграунд. Нагадаємо: експерти висунули кілька версій, як Кадиров міг отримати Cybertruck «від Ілона Маска». Голова Tesla запевнив, що ніколи не дарував Кадирову цей автомобіль.