Російські військові посилили захист Кримського мосту, встановивши на ньому самохідний зенітний ракетно-гарматний комплекс «Панцир-С1». ЗРПК стоїть там не менше місяця, про що свідчать супутникові знімки, на які посилається моніторинговий телеграм-канал «Кримский ветер».
Канал також отримав фотографії установки ППО, зроблені зблизька.
«Панцир-С1» – система з дальністю виявлення до 36 км, призначена для прикриття цивільних і військових об'єктів, у тому числі для захисту від літаків, вертольотів, крилатих ракет, високоточної зброї та безпілотників.
За твердженнями Міноборони рф, комплекс може виявити 30 видів цілей і вести вогонь одночасно по чотирьох. Об'єкт атаки система ППО знаходить автоматично, обстріл у ручному режимі здійснює оператор.
Раніше російські військові для захисту Кримського мосту розмістили «баржу-мішень» як приманку для керованих ракет і затопили кілька своїх плавзасобів, встановивши бонові загородження між ними, щоб запобігти проникненню морських дронів.
Керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов визнавав, що росія добре захищає Кримський міст, але наголошував, що в ГУР «працюють над цим питанням».
Раніше на Кримському мості сталося два вибухи: у жовтні 2022-го та в липні 2023 року. Вперше на мосту здетонувала спеціально підготовлена фура, через що обрушилися два автомобільні прольоти й спалахнули цистерни з паливом вантажного поїзда.
Вдруге споруду атакували два українські безекіпажні катери. На автодорожній частині мосту було зруйновано один проліт, на іншому відбулося осьове зсунення.
Пізніше голова СБУ Василь Малюк зізнався, що особисто планував першу операцію та керував нею. Наприкінці березня 2024 року Малюк заявив, що через пошкодження Кримський міст поки що не використовується для переправки військових вантажів, але коли опори будуть відновлені й такі постачання розпочнуться, українці зроблять нову атаку. Він також наголосив, що кінцевою метою Києва є повне знищення мосту.