Уряд схвалив Стратегію відновлення, сталого розвитку та цифрової трансформації малого і середнього підприємництва (МСП) на період до 2027 року, а також затвердив операційний план заходів з її реалізації на 2024–2027 роки. Таке рішення ухвалили під час засідання, яке відбулося 30 серпня 2024 року.
Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
«Нова стратегія є відповіддю на нагальні потреби бізнесу. Є інклюзивною і сприятиме бізнес-активності жінок, осіб з інвалідністю, ветеранів. Вона узгоджена з бізнесом, громадським сектором, експертами. Врахований і регіональний аспект. Її також підтримали наші міжнародні партнери. І вже маємо практичний результат – разом із Німеччиною запустили Альянс стійкості МСП для координації зусиль у розвитку екосистеми МСП», – зазначила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Вона також додала, що головне завдання стратегії – створити умови для розвитку МСП та дати партнерам орієнтири, куди найкраще інвестувати як уже зараз, так і під час повоєнного відновлення.
Зазначається, що стратегія визначає ключові напрями державної політики у сфері МСП, зокрема відновлення зруйнованих підприємств за принципом build back better. Особлива увага приділяється «зеленому» переходу, цифровій трансформації, інноваційному розвитку та інклюзивності бізнесу, залученню жінок, людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і ветеранів.
Документ також враховує рекомендації ОЕСР, відповідає змісту Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також узгоджується з планом для Ukraine Facility. Стратегія деталізує напрями розвитку української економіки, визначені у плані, у частині створення складних ланцюгів доданої вартості та розвитку переробної промисловості.
Крім того, вона передбачає розвиток МСП згідно з Національним планом з енергетики та клімату на період до 2030 року. Над її розробкою також працювали фахівці Міністерства цифрової трансформації та Офісу розвитку підприємництва та експорту.
Стратегія визначає чотири основні цілі:
За оцінками міністерства, реалізація Стратегії призведе до поліпшення індексу економічної свободи бізнесу щонайменше на 14 пунктів – до 75+/100, зростання наукоємності валового внутрішнього продукту до +0,7%, збільшення кількості експортерів до більш ніж 35 тис. Очікується також зниження рівня безробіття з 18,3 % до 11%.
Нагадаємо: з огляду на високий пріоритет розвитку малого та середнього бізнесу Україна та Німеччина запустили Альянс стійкості МСП для координації зусиль у розвитку екосистеми МСП. Метою альянсу є мобілізація нових ресурсів і координація дій, спрямованих на підтримку малого та середнього бізнесу.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Альянс стійкості МСБ обіцяє 7 млрд євро допомоги українському бізнесу. У Києві пройшло перше засідання Альянсу стійкості малого та середнього бізнесу (МСБ). Він був створений у червні під час Міжнародної конференції з відновлення України в Берліні (URC-2024) за участю України та ще 12 країн і 17 інституцій із розвитку.