Рада підтримала збільшення видатків бюджету-2024

Проєкт прийнято в першому читанні

Фото: ілюстративне

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт №11417 щодо збільшення бюджету цього року на 500 млрд грн. «За» проголосував 301 депутат.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

«Увага, так як прийнято тільки перше читання, то закон зараз знаходиться в тому вигляді, у якому був поданий урядом. Там і 125 млрд грн від податків. Але до другого читання його будуть міняти згідно з тими рекомендаціями, які дав комітет», – наголосив він.

Железняк також додав, що було скорочено строки подачі правок удвічі.

Нагадаємо: як повідомляла нардепка Роксолана Підласа, оновлена версія законопроєкту передбачає:

Крім того, вона повідомила основні позиції скорочення видатків, зокрема:

«Водночас відновлено видатки на обслуговування державного боргу в сумі +14,9 млрд грн, тому що в серпні (після реєстрації законопроєкту 11417) 24,5 млрд грн було спрямовано з обслуговування боргу на Резервний фонд Державного бюджету, про що я вже писала вище», – написала депутатка.

Проєктом також пропонується нова субвенція для ОМС (+2 млрд грн) на харчування учнів початкових класів.

Крім того, пропонується змінити принцип розподілу «військового ПДФО» на три місяці 2024 року: зараз лише 25% «військового ПДФО» іде в загальний фонд держбюджету, цю частку планують збільшити до 59%, а по спеціальному фонду залишити 41% і скасувати спрямування «військового ПДФО» на Мінстратегпром.

За словами Підласи, це збільшить ресурс бюджету для ЗСУ та інших військових на 11,2 млрд грн.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Комітет ВР підримав збільшення видатків бюджету-2024. «Була тяжка дискусія на Комітеті з питань бюджету. Уряд просив в цілому й одразу зі змінами. Декілька депутатів із різних фракцій, включно зі мною, виступили з пропозиціями або ще внести зміни або ставити тільки за основу з правом подавати правки. Включаючи скоротити фінансування «кешбек», марафон та каналу Рада. Та багато інших пропозицій», – зазначив нардеп Железняк.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS