ШІ-стартап Safe Superintelligence (SSI), заснований ізраїльсько-канадським комп’ютерним науковцем і співзасновником OpenAI Іллею Суцкевером, залучив $1 млрд для розробки безпечних систем штучного інтелекту.
Про це пише Reuters.
Серед інвесторів – топ-фонди Andreessen Horowitz, Sequoia Capital, DST Global, SV Angel, NFDG.
Компанію SSI запустили три місяці тому. Стартап позиціонує себе як «першу у світі повноцінну лабораторію SSI з однією метою та одним продуктом: безпечний суперінтелект». Залучені кошти стартап планує використати для придбання обчислювальної потужності та наймання найкращих спеціалістів. Команда буде зосереджена на створенні невеликої надійної групи дослідників та інженерів, розділених між Пало-Альто, Каліфорнія, і Тель-Авівом, Ізраїль. SSI наразі має 10 співробітників.
Компанія відмовилася повідомити свою оцінку, але джерела, на які посилається Reuters, зазначили, що її оцінюють у $5 млрд.
«У таких мегараундах оцінка є похідною від суми фандрейзингу. На seed/pre-seed зазвичай продають близько 20% компанії. Відповідно post-money оцінка дорівнює 5x сума раунду. Зараз такі раунди – рідкість. Інтерес інвесторів до розробників моделей охолов. Поки що не зрозуміло, як уже існуючі і гарно профінансовані компанії будуть іти до прибутковості. Лічені фаундери зараз могли б залучити такі інвестиції. Співзасновник та ex-chief scientist Open AI Суцкевер входить до їх числа», – коментує угоду інвестиційний аналітик Horizon Capital Андрій Бродецький.
Суцкевер став співзасновником стартапу разом із колишнім співробітником OpenAI Деніелом Леві та інвестором і підприємцем у галузі штучного інтелекту Денієлом Гроссом, який працював партнером у інкубаторі стартапів Y Combinator, яким раніше керував чинний СЕО OpenAI Сем Альтман.
В OpenAI Суцкевер відіграв ключову роль у розробці великих мовних моделей, включно з GPT-2, GPT-3 і моделлю генерування зображеннь DALL-E. Він не погоджувався з очільником стартапу Семом Альтманом щодо того, як швидко комерціалізувати генеративні продукти ШІ та які кроки потрібні для зменшення потенційної шкоди для людства.