Офіційний представник морського агентства Румунії заявив, що суховантажне судно, по якому було завдано російського ракетного удару, в цей момент не перебувало в румунських територіальних водах.
Джерело. Про це повідомляє агентство Reuters.
«Все, що я зараз можу сказати про цей корабель, – це те, що він не був у наших територіальних водах, – заявила представниця відомства Ірина Пускару. – До нас не зверталися з проханням про якусь допомогу».
Президент України Володимир Зеленський заявив, що судно везло вантаж українського зерна до Єгипту.
За даними офіційного представника Військово-морських сил України, у момент удару судно слідувало через виняткову економічну морську зону Румунії.
Згідно з міжнародними конвенціями, виняткова економічна зона держав – це район, розташований на відстані до 200 морських миль (370 км) від берегової лінії.
Крім того, Військово-морські сили України повідомили, що судно зветься Aya і користується прапором Сент-Кітса і Невіса. Ці деталі також повідомила британська компанія з безпеки судноплавства Ambrey, передає Reuters.
За даними Ambrey, ракета, запущена російськими військовими, пошкодила лівий борт, у тому числі трюми та стрілу для навантаження та розвантаження, передає Reuters.
Джерело Reuters у галузі повідомило, що удару було завдано вночі неподалік гирла річки Дунай.
Зараз судно з такою назвою і прапором знаходиться в морі на схід від румунського порту Констанца, сервіси щодо відстеження судноплавства показують, що зараз воно стоїть на місці.
У базах даних із судноплавства зазначено, що цим судном управляє компанія VRS Maritime Services, яка базується в Афінах, пише Reuters.
З серпня 2023 року Україна експортує своє продовольство через Чорноморський морський коридор, що проходить вздовж узбережжя Румунії та Болгарії.
Цей шлях почав працювати після того, як росія вийшла з так званої «зернової угоди», укладеної між Україною, росією, Туреччиною та ООН та покликаною забезпечити постачання українського продовольства на світові ринки.
Після початку повномасштабного вторгнення в Україну росія намагалася блокувати рух кораблів через українські порти, зокрема тих, що перевозили продовольство.
Як зазначає Reuters, зараз Україна щомісяця перевозить через зерновий коридор 4 млн тонн зерна.