Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації у військах бронеавтомобіль Roshel Senator створеним за технологією MRAP (Mine Resistant Ambush Protected – захист проти мін і засідок). Бронемобіль канадського виробництва.
Про це повідомила пресслужба Міноборони.
«Парк бронеавтомобілів українського війська поповнився ще одним зразком бронетехніки, створеним за технологією MRAP», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що такі машини мають V-подібну форму днища для розсіювання енергії вибуху та спеціальні амортизувальні крісла. У відомстві додали, що конструктивно вони складаються з монолітної бронекапсули й зовнішніх вибухопоглинаючих агрегатів: коліс, шасі, двигуна.
«Останні вбирають на себе всю кінетичну енергію від вибуху міни, зберігаючи цілісність модуля для екіпажу», – зауважили у пресслужбі.
У Міноборони наголосили, що бронеавтомобіль Roshel Senator сконструйовано на шасі американського важкого пікапа Ford F-550. Уточнюється, що початково машина призначалась для потреб поліції, а для потреб українського війська модель удосконалили.
«Roshel Senator MRAP отримав броню, що здатна захистити екіпаж та десант від куль, випущених зі стрілецької зброї, та уламків. А також особливу V-подібну форму днища, яке розсіює енергію вибуху міни чи іншого вибухового пристрою, еквівалентного 6 кг тротилу. Крім цього, канадська бронеавтівка отримала посилену ходову частину, механізм повного приводу, та 6,7-літровий “всеїдний” турбодизель потужністю понад 300 кінських сил. У комплектації для фронту машина також обов’язково має лебідку та “нічне” світло», – заявили у повідомленні.
У оборонному відомстві додали, що Міноборони кодифікувало і допустило до експлуатації у військах понад 20 бронеавтомобілів класу MRAP від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Міноборони допустило до експлуатації в ЗСУ вітчизняний транспортер-безпілотник. Його використовуватимуть для постачання боєприпасів та провізії, евакуації та розмінування.
Перед цим в оборонному відомстві допустили до експлуатації у війську робота-пожежника. Він може працювати на відстані до 2 км від оператора на відкритій та до 400 м на пересічній місцевості, а також робот оснащений камерою.