«Де ІТ на ВІЙНІ»: 38,8 млрд грн донатів, 8,8 млрд грн адресної допомоги Силам оборони, 5,45 млрд грн – у Military-розробки

ІТ Ukraine та Mind представили дослідження внеску ІТ-індустрії в боротьбу проти російської агресії

Асоціація ІТ Ukraine спільно з Mind та за підтримки Мінцифри провели дослідження «Де IT на ВІЙНІ» – ресерч внеску ІТ-індустрії в наближення перемоги. Звіт вперше консолідує дані про роль не лише окремих компаній, а й усієї ІТ-індустрії в захисті країни від російського вторгнення протягом двох років повномасштабної війни. Генеральним партнером дослідження  виступив UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

У дослідженні проаналізовані сім напрямків підтримки: «Донати», «Адресна допомога Силам оборони», «Соціальні проєкти», «Military-розробки та ІТ-продукти допомоги постраждалим», «Кібервійсько», «0 км» і «Підтримка та інтеграція ветеранів». Ключові цифри:

За час повномасштабної війни ІТ-індустрія також сплатила 68,1 млрд грн податків. Обсяг доходу всієї галузі оцінюється в $14,86 млрд, з них $13,61 млрд – виручка від експорту ІТ-послуг, $1,25 млрд – обсяг внутрішнього ІТ-ринку. Кожна 20-та гривня у ВВП країни зароблена ІТ-індустрією.

У звіті пораховані мінімальні внески, оскільки існує велика кількість анонімних донатів. Проведено анкетне опитування найбільших ІТ-компаній України, у яких працюють 25% від загальної кількості айтівців. Загалом проаналізовані дані понад 150 респондентів: ІТ-компаній, ІТ-кластерів, профільних асоціацій та організацій, благодійних фондів, EdTech-курсів, державних структур і недержавних проєктів.

Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що попри два роки повномасштабної війни Україна залишається одним із ключових експортерів високотехнологічних товарів і послуг до Європи. «Українські ІТ-фахівці довели, що здатні працювати в надважких умовах. Попри обстріли та блекаути вони виконують завдання, дотримуючись дедлайнів, ведуть розробки на замовлення глобального ринку та створюють продукти, які визнають у світі. Усе це – сигнал інвесторам, що в українські компанії можна й потрібно інвестувати. Водночас повномасштабна війна стала поштовхом для розвитку сфери DefenseTech», – сказав він.

Українська ІТ-індустрія відіграє важливу роль у захисті країни під час повномасштабного вторгнення, додав Андрій Кашперук, заступник голови правління з питань роздрібного бізнесу UKRSIBBANK BNP Paribas Group, генерального партнера дослідження. «Дослідження показує внесок ІТ-спеціалістів у національну безпеку та водночас розкриває широкий вплив цієї галузі на сталість економічного розвитку України. Впевнений, це дослідження стане кроком до підвищення усвідомленості суспільства про важливість ІТ-галузі в житті нашої держави», – пояснив він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS