Чоловіки з Гани, яких завербувала росія, просять повернути їх додому, сюжет показало місцеве ТБ

Вони звернулися по допомогу з території окупованої України, заявляючи, що їх сюди заманили обманом

скріншот

Кілька членів групи з 14 чоловіків з Гани, яких заманили в російську армію на війну проти України, звернулися по допомогу з окупованої росією Донецької області, повідомило 19 вересня ганське інформаційне агентство TV3, пише kyivindependent.com.

За даними TV3, чоловіки прибули до росії 6 серпня і були доставлені в Кострому (за 300 км від москви).

Повідомляється, що інший чоловік із Гани відповідав за заманювання групи, обіцяючи їм добре оплачувану роботу в росії. Чоловіки стверджують, що вони самі заплатили за квитки на літак і візи, і їм сказали, що вони отримають роботу в охороні, але спочатку пройдуть військову підготовку.

За словами ганців, вони підписали контракт російською мовою, якою ніхто з них не володіє, а їхні паспорти були вилучені.

Троє чоловіків із групи розповіли TV3, що вони єдині, хто вижили з 14 осіб, їх утримують проти їхньої волі в Донецькій області.

«Ми зараз в Україні... у нас немає бойового досвіду, – сказав один чоловік TV3. – Ми благаємо, хочемо повернутися додому».

Сім'ї цих 14 чоловіків звернулися по допомогу до штаб-квартири поліції Гани, повідомив журналіст TV3 на платформі X 20 вересня.

росія продовжує намагатися поповнити ряди своєї армії іноземцями та трудовими мігрантами, щоб уникнути внутрішньої мобілізації.

Подібні випадки заманювання іноземців в російську армію були зареєстровані в Індії, Єгипті, Непалі та на Кубі, незважаючи на зусилля цих країн припинити контрабандні схеми вербування.

У червні Bloomberg повідомляв, що росія примушує африканських студентів і мігрантів воювати, погрожуючи позбавити їх віз, якщо вони не погодяться приєднатися до армії.

Нагадаємо, 12 вересня індійські ЗМІ повідомили, що 45 індійців, яких обманом втягнули в російську армію, були звільнені після втручання уряду Індії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS