Литва підписала меморандум із провідним виробником зброї на виробництво боєприпасів середнього калібру

Країна залишається найбільшим покупцем зброї США серед країн Балтії

фото Міноборони Литви

Литва підписала меморандум з американською корпорацією Northrop Grumman, однією з провідних світових компаній аерокосмічної та оборонної техніки, про виробництво й постачання боєприпасів середнього калібру.

Про це повідомило 23 вересня литовське Міністерство оборони.

Меморандум підписали міністр оборони Литви Лаурінас Кашчунас, міністр фінансів Литви Гінтаре Скайсте і віцепрезидент корпорації Northrop Grumman Стів О'Браян, йдеться в повідомленні.

Влада Литви заявила, що очікує, що проєкт виробництва боєприпасів із Northrop Grumman може принести в країну «значні» інвестиції США.

«Цей проєкт стане ще одним важливим кроком у розвитку оборонної промисловості Литви. Ми сподіваємося, що співпраця з нашими американськими союзниками зміцнить безпеку й готовність країни, а також принесе користь ширшому регіону, включно з Україною», – сказав Скайсте.

Литва залишається найбільшим покупцем зброї США серед країн Балтії. Середня вартість закупівель озброєння Міноборони Литви у США становить майже $1,4 млрд в середньостроковій перспективі. Це становить п'яту частину всіх запланованих оборонних закупівель, йдеться в заяві.

У червні Литва підписала угоду з іншою збройовою компанією, німецькою Rheinmetall, про будівництво в країні заводу з виробництва боєприпасів. Інвестиції в проєкт становлять близько $195 млн.

За словами міністра економіки та інновацій Литви Аусріне Армонайте, окрім зміцнення оборонного сектору Литви, новий завод створить щонайменше 150 робочих місць.

Раніше Rheinmetall заявляв, що також побудує в Україні артилерійський завод, а крім того – потужності з виробництва військової техніки, пороху та зенітної зброї.

Під час Мюнхенської конференції з безпеки в лютому генеральний директор Rheinmetall Армін Паппергер підписав меморандум про наміри з тодішнім міністром стратегічної промисловості України Олександром Камишіним щодо виробництва артилерійських снарядів на іншому спільному заводі в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS