За місяць біткоїн зріс більш ніж на 10% –до $65 484 за штуку. За 2024 рік вона піднялася на 56%, чому сприяли надходження у біржові фонди біткоїна в США, але все ще нижча від рекордного рівня в $73 798, досягнутого в березні.
Про це Mind стало відомо з даних CoinMarketCap.
За даними Bloomberg, це контрастує із середнім падінням на 5,9% у вересні за останнє десятиліття. Індекс менш відомих криптовалют підскочив більше ніж на 20%, що вказує на послаблення фінансових умов та активізацію ризикових сегментів крипторинку.
Біткоїн на шляху до одного з найбільших вересневих зростань, адже глобальна хвиля зниження процентних ставок, очолювана Федеральною резервною системою США, допомагає найбільшому цифровому активу подолати традиційний сезонний спад.
ФРС США, Європейський центральний банк і Народний банк Китаю знизили вартість запозичень у вересні для підтримки економічного зростання. Інвестори відреагували на більш м'яку грошово-кредитну політику, підвищуючи ціни на все – від акцій до золота, очікуючи на подальші стимули. «Кореляція біткоїна з монетарною політикою найбільша саме щодо ФРС. Втім пом'якшення політики інших центральних банків також сприяє зростанню», – зазначив Шон Макналті, директор із торгівлі провайдера ліквідності Arbelos Markets.
Рівень у $65 000 може залишитися «клейким» на декілька годин через закінчення великої кількості опціонних контрактів у п'ятницю, 27 вересня, зазначила Кароліна Морон, співзасновниця Orbit Markets, провайдера ліквідності для торгівлі деривативами цифрових активів. Нездатність біткоїна «рішуче» подолати цей рівень може передвіщати слабший період для токена, йдеться в нотатці криптовалютної біржі Kraken.
Окрім монетарної політики, індустрія цифрових активів очікує на результати президентських виборів у США. Багато керівників очікують на позитивний вплив від більш зрозумілих американських регуляцій для крипторинку в наступні місяці після голосування.
Бекграунд. Раніше Mind підготував матеріал «Рішуче зниження ставки ФРС: чому саме зараз? Пояснюємо, що це означає для світової економіки».