Саудівська Аравія заявила, що змінює стратегію держави в галузі нафтовидобутку і більше не буде орієнтуватися на намагання підняти ціну на нафту, наближену до $100 за барель. Натомість країна збирається наростити обсяги видобутку нафти і збільшити свою частку на світовому ринку.
Джерело. Про це пише британська газета Financial Times.
ОПЕК+ – організація країн-експортерів нафти, в яку входить також росія, постійно скорочують видобуток, щоб тримати ціни високими.
Проте ціни на нафту, незважаючи на це, не піднімалися достатньо високо через ряд факторів, головний з яких – економічна рецесія в Китаї, яка призвела до падіння попиту.
Тому, не дочекавшись підняття ціни на нафту до $100 за барель, Ер-Ріяд вирішив діяти по-іншому.
«Саудівська Аравія вирішила, що не бажає поступатися часткам ринку іншим виробникам нафти, і вважає, що має достатньо варіантів фінансування, включаючи валютні резерви і заборгованість, щоб витримати період низьких цін на сиру нафту», – пише видання.
Саудівська Аравія, яка є найбільшим у світі експортером нафти, взяла на себе значну частину скорочень видобутку ОПЕК+, скоротивши власний видобуток приблизно на 2 млн барелів на добу з кінця 2022 року.
Зараз члени ОПЕК+ скорочують видобуток на 5,86 млн барелів на добу, що еквівалентно приблизно 5,7% світового попиту на нафту.
Financial Times повідомила, що ОПЕК+ має намір збільшити видобуток, як і планувалося, з 1 грудня, навіть якщо це означає триваліший період низьких цін на нафту.
Після публікації статті світова ціна на нафту марки Brent знизилася приблизно на 2%, до $72 за барель.
Бекграунд. Як повідомлялося, у червні країни ОПЕК+ перевищили план видобутку нафти на 580 тис. барелів на добу. Найбільше перевищення дозволеного рівня видобутку нафти в червні зафіксовано в ОАЕ – на 370 тис. б/д.