Норвегія припинить автоматично надавати притулок всім українцям

Тепер заявки жителів західних областей України, далеких від воєнних дій, розглядатимуться окремо

фото DR

Уряд Норвегії оголосив про припинення автоматичного надання притулку всім українцям. Наразі заявки біженців із західних областей України розглядатимуться індивідуально. Йдеться про громадян, які прибули із Львівської, Волинської, Івано-Франківської, Тернопільської, Рівненської та Закарпатської областей.

Джерело. Про це пише RTE.

Міністр юстиції Норвегії Емілія Енгер Мель повідомила, що її країна з населенням 5,6 млн людей вже прийняла близько 85 тисяч українців з початку повномасштабної війни. Норвегія не може нести непропорційно велике навантаження, порівняно з іншими країнами Північної Європи, пояснила вона.

Мель також наголосила: серед прохачів притулку збільшується частка чоловіків призовного віку.

З початку війни Норвегія надавала притулок усім українцям, проте згодом умови для отримання допомоги почали змінюватися. У січні влада країни прийняла рішення позбавляти фінансової підтримки тих біженців, хто вирішить самостійно організувати своє проживання без розміщення в центрах прийому.

Також було зупинено покриття витрат на утримання домашніх тварин для новоприбулих українців, проживання з тваринами у центрах для біженців стало неможливим.

Крім того, громадянам України віком від 19 до 24 років тепер потрібно прожити в Норвегії щонайменше п'ять років, щоб претендувати на безкоштовні стоматологічні послуги. Для одержувачів одноразової допомоги термін проживання збільшили до одного року.

Загальні пільги також стали більш важкодоступними, а щомісячна допомога для подружжя та співмешканців без дітей скоротилася на 6 тисяч норвезьких крон (близько $576).

Ці заходи спрямовані на скорочення кількості українських біженців, які в'їжджають до країни.

Лідером прийому українських біженців зараз є Німеччини – близько 1,2 млн осіб. На другому місці знаходиться Польща із 957 000 переселенців.

Умови перебування українських біженців у Європі змінюються не лише у Норвегії. Польща з 1 липня припинила виплати одноразової допомоги у розмірі 300 злотих (приблизно $75) та компенсації власникам житла, яке розміщувало у себе українців.

Угорщина також обмежила допомогу, надаючи її тепер лише жителям регіонів, які безпосередньо постраждали від військових дій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS