Уряд Норвегії оголосив про припинення автоматичного надання притулку всім українцям. Наразі заявки біженців із західних областей України розглядатимуться індивідуально. Йдеться про громадян, які прибули із Львівської, Волинської, Івано-Франківської, Тернопільської, Рівненської та Закарпатської областей.
Джерело. Про це пише RTE.
Міністр юстиції Норвегії Емілія Енгер Мель повідомила, що її країна з населенням 5,6 млн людей вже прийняла близько 85 тисяч українців з початку повномасштабної війни. Норвегія не може нести непропорційно велике навантаження, порівняно з іншими країнами Північної Європи, пояснила вона.
Мель також наголосила: серед прохачів притулку збільшується частка чоловіків призовного віку.
З початку війни Норвегія надавала притулок усім українцям, проте згодом умови для отримання допомоги почали змінюватися. У січні влада країни прийняла рішення позбавляти фінансової підтримки тих біженців, хто вирішить самостійно організувати своє проживання без розміщення в центрах прийому.
Також було зупинено покриття витрат на утримання домашніх тварин для новоприбулих українців, проживання з тваринами у центрах для біженців стало неможливим.
Крім того, громадянам України віком від 19 до 24 років тепер потрібно прожити в Норвегії щонайменше п'ять років, щоб претендувати на безкоштовні стоматологічні послуги. Для одержувачів одноразової допомоги термін проживання збільшили до одного року.
Загальні пільги також стали більш важкодоступними, а щомісячна допомога для подружжя та співмешканців без дітей скоротилася на 6 тисяч норвезьких крон (близько $576).
Ці заходи спрямовані на скорочення кількості українських біженців, які в'їжджають до країни.
Лідером прийому українських біженців зараз є Німеччини – близько 1,2 млн осіб. На другому місці знаходиться Польща із 957 000 переселенців.
Умови перебування українських біженців у Європі змінюються не лише у Норвегії. Польща з 1 липня припинила виплати одноразової допомоги у розмірі 300 злотих (приблизно $75) та компенсації власникам житла, яке розміщувало у себе українців.
Угорщина також обмежила допомогу, надаючи її тепер лише жителям регіонів, які безпосередньо постраждали від військових дій.