Японський фондовий індекс Nikkei впав на сесії понеділка у відповідь на різке зміцнення єни, після того, як Сігеру Ісіба, який має репутацію яструба, переміг на виборах глави керівної Ліберально-демократичної партії (ЛДП) Японії і скоро замінить Фуміо Кісіду на посаді прем’єр-міністра Японії.
Про це пише Reuters.
Індекс Nikkei впав за підсумками торгів на 4,8% –до 37.919,55 пунктів, а ширший індекс Topix – на 3,5%.
Сектор автовиробників просів: акції Toyota Motor подешевшали на 7,6%, а папери Honda – на 7%.
Сектор напівпровідників також знизився, спад очолили акції Tokyo Electron, що впали майже на 8%.
Ісіба сформує новий кабінет міністрів після того, як у вівторок його буде обрано 102-м прем'єр-міністром Японії обома палатами парламенту.
Новий лідер, якого обрала Ліберально-демократична партія Японії – це ветеран японської політики, 63-річний Сігер Ісіба, відомий своїми різкими висловлюваннями на адресу прем’єра Фуміо Кісіди.
ЛДП правила Японією більшість повоєнної історії країни.
Ісіба лідирував у більшості опитувань громадської думки, хоча кандидатів було аж 9.
Результат гонки вирішувався у другому турі, у який вийшли Ісіба та Санае Такаїті, яка претендувала на те, щоб стати першою в історії країни жінкою на чолі партії.
Ліберальні погляди Ісіби не завжди знаходять підтримку серед його однопартійців.
Зокрема він відомий тим, що виступає за можливість для жінок імператорського будинку посідати імператорський трон. Це дуже делікатне питання для японського суспільства, що викликає багато суперечок. Більшість членів ЛДП виступають проти цього.
За словами експертів, перед ЛДП зараз стоїть одне з найскладніших завдань за весь час існування партії – повернути довіру японців.
Після пандемії COVІD-19 рівень життя більшості японських сімей відчутно впав. Застій в економіці, слабка єна, різке зростання цін на продукти харчування за останні півстоліття – ось основні претензії населення до керівної партії.
Ще одне важливе питання – проблема старіння та скорочення населення. Це чинить тиск на соціальні й медичні служби та загрожує країні дефіцитом робочої сили. Тому, хто візьме на себе керівництво ЛДП й урядом, доведеться переосмислити політику Японії в управлінні ринком праці та змінити ставлення до імміграції, кажуть фахівці.