Малоймовірно, що «Енергоатом» залучить мільярди доларів на будівництво нових атомних реакторів через корупційні скандали.
Про це повідомила газета Financial Times.
Зазначається, що три українські атомні станції забезпечують майже половину енергогенерації, проте через 10 років потрібно буде замінити два реактори.
Наголошується, що у січні міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що компанія розпочне будівництво чотирьох нових реакторів.
Як зазначають у виданні, малоймовірно, що компанія, яка була втягнута у корупційні скандали, зможе залучити мільярди доларів, необхідних для цього проєкту.
План міністра щодо закупівлі старих технологій рф у Болгарії за $600 млн доларів зупинили після протестів депутатів цього літа.
У виданні додали, що єдина українська енергетична компанія, яка змогла залучити значне міжнародне фінансування – це державний оператор «Укренерго». Проте після звільнення керівника оператора Володимира Кудрицького подальші інвестиції опинилися під питанням.
Як сказав Кудрицький, схема кредитів для інвесторів у малі електростанції, запроваджена в липні, призведе до появи десятків нових гравців на ринку та створить конкуренцію для «Енергоатому», що міністерство енергетики намагалося відкласти.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що «Енергоатом» хоче відбудувати закинуту АЕС. Там планується зведення чотирьох нових енергоблоків за технологією AP1000.
Перед цим в Енергоатомі розповіли, скільки ще енергоблоків АЕС потрібно поремонтувати перед опалювальним сезоном. Енергетикам вдалося скоротити тривалість ремонту більше ніж на 40 днів.