Експорт IT-послуг у серпні впав до найнижчого рівня з початку повномасштабного вторгнення

Загалом за 8 місяців 2024 року експортна виручка ІТ-послуг впала на 5,7% ніж в аналогічний період у 2022-му

Фото: Pixabay

Обсяг експорту IT-послуг у серпні 2024 року впав на 7% і становить $507 млн. Це на $38 млн менше ніж у липні 2024 року. Наголошується, що це найменший показник від початку повномасштабного вторгнення росії. Такі дані наводить НБУ. 

Про це повідомив Львівський IT кластер з посиланням на дані НБУ.

Зазначається, що ці показники також на 10,4% менші у порівнянні з серпнем 2023 року. Зменшення відбулось на $59 млн.

За даними IT-кластеру, за січень-серпень 2024 року сукупна експортна виручка ІТ-послуг становить $4,3 млрд. Це на 5,7% менше ніж в аналогічний період у 2022 році, що у доларовому еквіваленті становить $242 млн.

Водночас частка комп’ютерних послуг в загальній структурі експорту всіх послуг України у серпні склала 37%, що на 3,7% менше ніж у серпні 2023-го та на 1,7% менше ніж у липні цього року. 

«Падіння обсягів експорту IT-послуг, на жаль, продовжується. Навіть при оптимістичному сценарії на кінець 2024 року ми очікуємо зменшення обсягів щонайменше на 4% порівняно з 2023 роком», – заявив CEO Львівського ІТ Кластера Степан Веселовський.

За його словами, удосконалення механізмів бронювання із враховуванням різних аспектів, зокрема економічні критерії, може «істотно збільшити експорт українського ІТ та посилити надходження податків та зборів до державного бюджету».

«Такий механізм має відповідати декільком цілям, у першу чергу підтримці Сил оборони України. А також – сприяти зміцненню ринку праці, збільшенню прогнозованості ведення бізнесу, забезпеченню стабільної і прозорої зайнятість у секторі», – зауважує Веселовський.

Разом з тим, загальний експорт усіх послуг України у серпні зменшився на 3% і склав $1,4 млрд, що на $39 млн менше порівняно з липнем.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що на думку CEO Intellias Седлера, падіння IT-сектору є відносним, якщо порівнювати зі зростаннями у 20% в попередні періоди. За його словами, ситуацію не можна назвати «катастрофою».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS