Інвестори зі США цього року забезпечили понад 65% всіх інвестицій у європейські оборонні стартапи.
Про це повідомляє Financial Times.
Це більш ніж утричі перевищує показники будь-якого попереднього року.
Загалом обсяги інвестицій у Європу зросли майже вп’ятеро з 2018 року і, за прогнозами, можуть сягнути $1 млрд до кінця цього року.
Згідно з дослідженням компанії Dealroom, з 2018 року європейський ринок оборонних технологій залучив $3 млрд венчурного капіталу. Основними бенефіціарами стали Німеччина, Велика Британія та Франція, на частку яких припадає 87% цих інвестицій.
Найбільша угода за участю американських інвесторів цього року – це залучення 450 млн євро для мюнхенського стартапу Helsing, що спеціалізується на штучному інтелекті. Угоду очолив General Catalyst, а також брали участь Accel і Lightspeed Venture Partners. Завдяки цьому Мюнхен став провідним європейським центром венчурного фінансування оборонних технологій.
Наразі сектор оборонних технологій у Європі становить 1,8% всього венчурного ринку, що більш ніж утричі більше, ніж у 2022 році.
Financial Times наголошує, що раніше європейські венчурні інвестори утримувалися від вкладень в оборонні технології через етичні питання. Однак ситуація почала змінюватися після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що український стартап Swarmer, що розробляє ШІ-рішення для управління роями безпілотників, отримав $2,7 млн інвестицій для розробки координованого роя дронів.