«Доступні кредити 5-7-9%»: бізнес отримав можливість пролонгації кредитів

Уряд оновив правила держпідтримки для підприємців у зонах бойових дій

Фото: ілюстративне

Кабінет Міністрів вирішив збільшити строк можливої пролонгації кредиту за програмою «Доступні кредити 5-7-9%».

Про це повідомив представник Кабміну у ВР Тарас Мельничук.

Йдеться про кредити, що були видані підприємствам, виробничі потужності яких станом на 24.02.2022 були розміщені на території активних бойових дій або тимчасово окупованих територій.

Строк можливої пролонгації – до 31.12.2026.

«Уточнено норми, якими регулюється надання державної допомоги суб'єктам підприємництва, що провадять господарську діяльність у зоні високого воєнного ризику, у частині систематизації вимог щодо ототожнення таких суб'єктів із зоною високого воєнного ризику», – зазначив Мельничук.

Крім того, уряд вніс зміни до критеріїв уповноважених банків / лізингодавців / факторів щодо перевірки застосування персональних санкцій протягом 12 місяців у частині конкретизації суб'єктів такої перевірки, а саме контролерів або керівників уповноважених установ.

Нагадаємо, в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9» аграрії можуть отримати кредит у розмірі до 90 млн грн під 5–9% річних, залежно від категорії кредиту та суб’єкта підприємництва. Пільгове фінансування агровиробників протягом 2024-2025 роківздійснюється за підтримки Світового банку в рамках «Екстреного проєкту надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)». 

Довідково.

Як повідомляв Мінфін, за час дії воєнного стану в Україні видано 62 299 кредитів на 245,2 млрд грн (у тому числі банками державного сектору – 46 855 кредитів на 126,3 млрд грн), з яких станом на 07 жовтня поточного року:

Програму реалізує Фонд розвитку підприємництва (ФРП), єдиним учасником якого є Уряд України в особі Міністерства фінансів України, що координує усі ключові аспекти діяльності Фонду.

За державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» ФРП уклав угоди про співробітництво з 46 банками. Держава продовжує здійснювати всі необхідні компенсаційні виплати на користь бізнесу за укладеними кредитними договорами у межах Програми.Найбільшу кількість кредитів видали такі банки: Приватбанк, Ощадбанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ, Укргазбанк, КРЕДОБАНК, Кредіт Агріколь Банк, Укрексімбанк, АТ «ОТП Банк», ПРОКРЕДИТ БАНК та інші.

Нагадаємо, що 13 вересня цього року Уряд підтримав запропоновані Мінфіном зміни для удосконалення процесів надання фінансової державної підтримки мікро- , малого та середнього підприємництва (ММСП), що особливо важливо в умовах повномасштабної війни. Насамперед йдеться про розвиток Державних програм «Доступні кредити 5-7-9%», «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%», «Доступний факторинг».

Наразі для бізнесу та громадян наразі доступні наступні кредитні інструменти:  

  1. Розширена програма «Доступні кредити 5-7-9%» для бізнесу на купівлю та встановлення електрогенераційних установок на газу.  Сума пільгового кредиту – до 150 млн гривень, строк кредитування – до 10 років. 
  2. Пільгове кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури, яке надають 19 найбільших банків України. Сума кредитів може становити до 25 млн євро. Термін кредиту – до 5–7 років.
  3. Програма «Доступні кредити 5-7-9%» для ОСББ та ЖБК. Сума такого кредиту може складати до 5 млн грн терміном до 5 років під 7% річних. Програма працює у комбінації із програмою «ГрінДІМ». ОСББ та ЖБК в рамках цієї програми зможуть отримати компенсацію до 70% вартості проєкту після його облаштування. 
  4. Пільгове кредитування під 0% для домогосподарств на установку сонячних панелей з системами накопичення енергії та вітрових установок. Сума кредиту – до 480 тис. грн. Термін кредитування – 10 років.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що уряд оновив програму «єОселя». З метою забезпечення доступності іпотечного кредитування для внутрішньо переміщених осіб та для членів їх сім'ї першого ступеня споріднення Кабмін переглянув обмеження щодо віку житла та місця його розташування, яке може бути придбане в рамках програми «єОселя».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS