Україна втратила до 50% свиней через блокування вакцини проти АЧС – заява

М'ясний бізнес розкритикував позицію асоціації «Свинарі України» щодо препарату в’єтнамського виробника AVAC ASF Live. АСУ вважає, що вакцина не має доказів безпечності, ба більше – несе потенційні ризики погіршення епізоотичної ситуації у країні

Фото: depositphotos

Через зволікання з визнанням в Україні в’єтнамської вакцини проти африканської чуми свиней, станом на жовтень 2024 року держава втратила до 50% свиней у промисловому секторі та в домогосподарствах. Україньска економіка втратила 1 млрд євро, тоді як могла приносити від 6 до 12 млрд євро доданої вартості щороку.

Про це заявили в асоціації «М’ясної галузі».

М'ясний бізнес розкритикував позицію асоціації «Свинарі України» щодо препарату в’єтнамського виробника AVAC ASF Live. 3 жовтня в АСУ заявили – кандидат вакцини не має сьогодні підтвердженого статусу безпечного продукту й несе потенційні ризики погіршення епізоотичної ситуації. А «інформаційний шум» навколо ситуації, пов’язаної з африканською чумою свиней та реєстрацією препарату назвали «маніпуляцією даних, що шкодять репутації галузі та мають на меті лобіювання фінансових інтересів окремих зацікавлених осіб».

У «М’ясній галузі» стверджують, що препарат безпечний. «Спроможність обривати спалахи АЧС у В’єтнамі, Індонезії, на Філіппінах доведена приблизно на 1 млн свиней», – зазначили в асоціації. Та додали, що ще 2023 року В'єтнам надав Україні офіційні підтвердження, що його вакцини проти АЧС (окрім згаданої, це вакцина NAVET-ASFVAC) зареєстровані належним чином.

Асоціація ще торік підтримала ініціативу ТОВ «Центр підвищення ефективності в тваринництві» провести реєстраційні дослідження першої комерційної вакцини проти АЧС та в разі позитивних результатів звертатися через відповідні державні органи про прискорену її реєстрацію в Україні. 

«За наданими виробником для ТОВ «Центр підвищення ефективності в тваринництві»  матеріалами досьє, вакцина «AVAC ASF Live» якраз відповідає нормативним вимогам ВООЗТ, але нерозв'язаним залишається питання, чи зможе й за яких умов вона захищатиме свинарство від польових варіантів збудника саме в українському нозоареалі АЧС. Це можна зробити лише в рамках реєстраційних випробувань», – кажуть в АМГ.


Докладніше про ситуацію – у матеріалі Mind «Епідемія АЧС в Україні: чому вона може стати вироком свинарству».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS