Українська журналістка Вікторія Рощина загинула в російському полоні. рф викрала її у 2023 році на тимчасово окупованій території.
Про це в ефірі телемарафону повідомив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко.
«Справді, ми провели внутрішнє розслідування, і, на жаль, цю інформацію підтверджено. Ми знали Вікторію, вона робила матеріали в Координаційному штабі. Тому для нас це дуже сумна новина, як і для всієї української журналістики», – сказав він.
За словами Яценка, наразі ведеться робота над тим, щоб встановити причину смерті української журналістки. Усі, хто може виявитися винним у її смерті, будуть покарані, наголосив він.
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов у коментарі Суспільному повідомив, що журналістку включили в списки на обмін. Невдовзі вона мала повернутися додому. «ЇЇ повернення було погоджене, й остання інформація, яка відома, її етапували до «Лефортово» з метою підготовки повернення додому», – розповів він. Водночас, за словами Юсова, Україна не отримувавла офіційного повідомлення від росії про смерть Рощиної. Тому інформація потребує перевірки.
Вікторія Рощина співпрацювала з «Українською правдою», Радіо Свобода, hromadske. У 2022-му вона одержала нагороду Міжнародного жіночого медійного фонду «За мужність у журналістиці». Після повномасштабного вторгення журналістка робила репортажі з тимчасово окупованих територій. У березні 2022 року Рощину затримали росіяни. Через тиждень її відпустили.
3 серпня 2023 року Рощина перестала виходити на зв'язок. За словами її батька, журналістка через Польщу мала дістатися до росії, а звідти – на тимчасово окуповані території. СБУ з'ясували, що вона в російському полоні. Пізніше російська сторона це підтвердила.
ОНОВЛЕНО о 22:28:
росія підтвердила смерть Рощиної. Уповноважений Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що має офіційне документальне підтвердження від російської сторони про смерть журналістки.
«У черговий раз у російській неволі гине людина, перебування якої у застінках рф було підтверджене МКЧХ! Чому молода жінка померла, перебуваючи в російській неволі – невідомо», – написав омбудсмен. Він повідомив ООН та МКЧХ, аби вони зафіксували факт смерті цивільної особи, яку незаконно утримувала росія.