Інвестори та аналітики очікують виділення Китаєм до 2 трлн юанів ($283 млрд) на нові фіскальні стимули для підтримки економіки та підвищення довіри до неї.
Про це пише Bloomberg.
Очікується, що фінансування надійде у вигляді державних облігацій. Цей крок вказуватиме на напрямок економічного розвитку країни після тривалого періоду боргового зростання, зокрема в секторах нерухомості та інфраструктури.
Китай уже вжив низку заходів, як-от зниження процентних ставок і підтримка ринків нерухомості й акцій. Однак інвестори вимагають масштабніших фіскальних втручань для відновлення довіри.
Економіка Китаю демонструє ознаки сповільнення: у ІІ кварталі 2023 року ВВП зростав найнижчими темпами за останні п'ять кварталів. Спостерігається пригнічений внутрішній попит та ознаки дефляції на тлі слабких споживчих і ділових настроїв.
Поточна фіскальна політика у 2024 році не сприяє економічному зростанню: за перші вісім місяців загальні бюджетні видатки скоротилися майже на 3% в порівнянні з попереднім роком, що не відповідає запланованому збільшенню.
Китай уже запланував випуск майже 9 трлн юанів нових державних облігацій цього року для покриття дефіциту бюджету. Будь-яке додаткове збільшення квоти потребуватиме схвалення Всекитайських зборів народних представників або їх Постійного комітету.
Уряд також може використати близько 2 трлн юанів невикористаних квот на випуск облігацій із попередніх років, що не потребує додаткового законодавчого схвалення.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що зростання китайських фондових ринків повернуло 9 мільярдерів до списку найбагатших. Станом на початок жовтня у Bloomberg Billionaires Index було 55 китайських бізнесменів, що на 9 більше, ніж 23 вересня після оголошення заходів із підтримки економіки.