Опитування WSJ: виборці у ключових штатах вважають, що позиція Трампа щодо війни в Україні краща, ніж у Гарріс

В опитуваннях про те, хто має стати президентом, досі жоден з кандидатів не має явної переваги над іншим

фото DR

Опитування, проведене на замовлення газети The Wall Street Journal у семи штатах США, які вважаються ключовими для результатів президентських виборів 5 листопада, показує, що в цих штатах Дональд Трамп має явну перевагу перед Камалою Гарріс серед респондентів, які відповідали на запитання, хто краще впорається з війнами в Україні та на Близькому Сході.

На запитання, хто з кандидатів краще вирішить проблему війни в Україні, 50% респондентів надали перевагу Трампу, 39% – Гарріс.

48% опитаних також віддали перевагу позиції республіканського кандидата щодо питання про конфлікти на Близькому Сході, проти 33%, які вказали на Гарріс.

Зовнішня політика рідко стає головною проблемою, яка хвилює американських виборців, і на фокус-групах учасники рідко обговорюють зовнішні війни, кажуть експерти WSJ.

На головне питання про те, хто має стати президентом США, у всіх семи штатах жоден кандидат не має явної переваги: скрізь розрив між Трампом і Гарріс залишається в межах статистичної похибки.

Але позиція Трампа імпонує більшій кількості незалежних виборців, тобто тих, що не перебувають ні в Республіканській, ні в Демократичній партії. Серед них майже половина підтримує підхід Трампа з питання про російсько-українську війну і близько третини схвалює позицію Гарріс.

У своїй агітації Трамп часто говорить про те, що коли він був президентом, воєн у світі не було. Це сильне перебільшення, але ті війни, які тоді відбувалися, справді привертали менше уваги ЗМІ.

Трамп стверджує, що якщо він переможе на виборах, то війна в Україні припиниться ще до того, як вступить на посаду. Він не уточнював, як він цього досягне.

Він не раз із захопленням висловлювався про владіміра путіна і критикував Володимира Зеленського.

На дебатах із Гарріс 10 вересня Трамп двічі ухилився від відповіді на запитання, чи вважає він, що перемога України відповідає інтересам США. Його кандидат у віце-президенти Джей Ді Венс пропонував залишити за росією всі українські території, які вона захопила, та гарантувати, що Україна не вступить у НАТО.

Опитування проводилося з 28 вересня по 8 жовтня у Вісконсіні, Мічигані, Пенсільванії, Джорджії, Північній Кароліні, Аризоні та Неваді. На запитання щодо зовнішньої політики відповіли 2100 респондентів із похибкою 2,1%.

Бекграунд. Нагадаємо, путін і Трамп спілкувалися близько семи разів після того, як Трамп залишив президентський пост у 2020 році, повідомила The New York Times 8 жовтня з посиланням на книжку журналіста Боба Вудворда «Війна».

Білий дім, зі свого боку, висловив “серйозну стурбованість” через імовірні телефонні розмови Трампа і путіна. Хоча прессекретарка Білого дому не підтвердила дзвінки, вона сказала, що такі розмови є загрозою безпеці України та США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS