Війська Польщі на навчаннях тренуються відбивати напад росії і Білорусі

На реалізацію проекту «Східний щит» у 2024-28 роках урядом країни виділено $2,5 млрд

У Польщі розпочалися навчання в рамках національної програми стримування та оборони «Східний щит», спрямованої на захист країни від можливого вторгнення росії та Білорусі.

На них присутні прем'єр-міністр Дональд Туск та голова Міноборони Владислав Косиняк-Камиш, передає TVP Info.

Маневри включають кілька етапів. На полігоні в Ожиші на північному сході країни пройдуть випробування оборонних споруд. У тому числі планується протестувати бетонні їжаки, протитанкові рови та мінні поля. Потім бійці Збройних сил Польщі проведуть демонстрацію відбиття можливого нападу на прикордонні території.

Учасники навчань відпрацюють виявлення противника, заняття району оборони, встановлення наглядового пункту, встановлення вогневого контакту, евакуацію пошкодженої техніки та інше.

Для цього військові інсценують перетин польського кордону противником, який включатиме імітаційний артилерійський вогонь та спробу подолання протитанкових ровів та бетонних загороджень.

Туск заявив, що програма «Східний щит» “стартує всерйоз”. Він наголосив, що це спільна оборонна ініціатива з країнами Балтії (Литвою, Латвією, Естонією) та Фінляндією, і пообіцяв обговорити питання її співфінансування найближчим часом у Брюсселі.

«Я радий, що британці також співпрацюють з нами у проекті “Східний щит”, американці готові», – додав Туск, зазначивши, що програма є пріоритетною для Польщі та «розрахована на роки».

Постанову про запуск проекту «Східний щит», на реалізацію якого у 2024-28 роках виділено $2,5 млрд, було ухвалено Радою міністрів 10 червня. Згідно з комюніке, «уряд має намір створити всеосяжну оборонну інфраструктуру на східному фланзі НАТО для протидії загрозам з боку Білорусі та росії».

Туск підкреслював, що зважаючи на розміщення Польщі, країна «несе відповідальність за безпеку Європи».

У рамках проекту планується посилити ПРО на кордоні, у тому числі розгорнути системи виявлення, попередження та стеження на основі мережі базових станцій, а також створити логічні вузли, мережу бункерів для ракетних систем та розвинути інфраструктуру для боротьби з безпілотниками.

У липні президент Польщі Анджей Дуда допустив війну з росією у разі поразки України. «Якщо не дати відсіч російському імперіалізму і не притупити жорстокий клинок путіна, то цей ненажерливий монстр нападатиме все далі і далі», – заявив Дуда.

Бекграунд. Нагадаємо, за даними Міноборони Польщі, до кінця року країна планує стати третьою за чисельністю армією в НАТО.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS