Сполучені Штати готові надати Україні до $20 млрд у рамках кредитної програми Групи семи, погашення якої планується за рахунок прибутку від заморожених російських активів.
Про це повідомляє Financial Times з посиланням на джерела.
Переговори щодо кредиту прискорилися, оскільки західні чиновники прагнуть забезпечити фінансування для Києва до кінця року, побоюючись можливого припинення допомоги з боку США у разі перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у листопаді.
Обговорення між країнами G7 стосовно кредиту на $50 млрд тривають вже кілька місяців. Спочатку очікувалося, що внесок США буде меншим через нездатність ЄС гарантувати збереження заморожених російських активів щонайменше на три роки. Однак минулої п’ятниці американські посадовці повідомили, що Вашингтон готовий забезпечити повну початкову суму в розмірі $20 млрд.
Це рішення залишатиметься актуальним навіть у разі, якщо ЄС не зможе переконати прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана зняти вето на продовження санкцій, чого вимагає Вашингтон.
Міністри фінансів G7 планують оголосити про розподіл та структуру кредиту під час зустрічі у Вашингтоні 25 жовтня, яка проходитиме в кулуарах засідань МВФ та Світового банку.
Остаточної домовленості ще не досягнуто, а США продовжують консультації з Конгресом та Україною щодо механізмів погашення кредиту.
Минулого тижня ЄС схвалив свій внесок у розмірі до 35 млрд євро в цю кредитну програму. Основна частина заморожених активів російського центрального банку зберігається в ЄС, і очікується, що вони приноситимуть приблизно 3 млрд євро прибутку щорічно.
Тим часом Угорщина вирішила відкласти ухвалення рішення про продовження санкцій щодо заморожених російських активів до завершення президентських виборів у США.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що виконавча рада Міжнародного валютного фонду (МВФ) завершила п'ятий перегляд Програми розширеного фінансування (EFF) та схвалила надання Україні нового траншу на $1,1 млрд.