Польські металурги вимагають захисту внутрішнього ринку від українського імпорту

Зростання постачання сталі з України викликає занепокоєння у польських виробників

Фото: Рexels

Польські металургійні підприємства висловлюють занепокоєння щодо постачання сталі з України та закликають до заходів для захисту внутрішнього ринку.

Про це повідомляє Puls Biznesu.

Виробники в Польщі бояться конкуренції з українськими постачальниками і сподіваються, що Україна залишить більшість своїх металевих матеріалів для внутрішнього відновлення на найближчі роки. Інакше, польські металурги побоюються, що зростання імпорту української сталі ускладнить їхню конкуренцію через ціновий тиск.

Польські сталеливарні компанії стикаються з низьким попитом, що призводить до фінансових труднощів та збитків. У цьому контексті, збільшення імпорту металопродукції з України стає додатковим викликом для них.

Протягом перших семи місяців 2024 року імпорт готової металопродукції з України до Польщі досяг 627 тисяч тонн, що означає зростання на 56% у порівнянні з попереднім роком. «Зростання імпорту спостерігається за всіма основними товарними групами, особливо у сортовому прокаті, виробництво якого переважає у Польщі», – зазначив Мирослав Мотика, президент Торгово-промислової палати сталі Польщі.

Польські виробники стверджують, що Україна «захопила» ринок товстолистового прокату і напівфабрикатів, тому закликають уряд вжити заходів у межах ЄС для перегляду доступу до ринку для українських виробників. «Допомагати їм під час війни потрібно, але не за рахунок нашого ринку», – підкреслив Пшемислав Штучковський, президент металургійної компанії Cognor.

Мотика також звертається до уряду, зазначаючи, що Україна є найбільшим постачальником сталі до Польщі з-за меж ЄС і займає друге місце після Німеччини. Посилення конкуренції з українськими виробниками може ускладнити відновлення прибутковості польських компаній та вплинути на стабільність сталеливарного сектору. Він додав, що інвестиції українських виробників у модернізацію заводів можуть суттєво вплинути на польську металургію, яка стикається з проблемою декарбонізації.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що за січень-вересень 2024 року українські підприємства знизили споживання металопрокату на 6,92% у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, досягнувши 2,425 млн тонн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS