Оборонні компанії Заходу активно інвестують у бюджетну лазерну зброю

Вартість одного лазерного пострілу може становити лише 10 фунтів при високій точності ураження

Фото: з відкритих джерел

Провідні західні оборонні компанії RTX (США), MBDA (ЄС) та QinetiQ (Велика Британія) активно інвестують у розробляння недорогої високоенергетичної лазерної зброї для протидії безпілотникам.

Про це повідомляє Financial Times.

Необхідність такої зброї стала очевидною під час російсько-української війни, яка виявила значну «асиметрію витрат» – атакувати дронами виявилося значно дешевше, ніж захищатися від них.

Ця проблема особливо загострилася, коли британським й американським кораблям довелося використовувати ракети вартістю в мільйони доларів для знищення відносно дешевих безпілотників єменських хуситів у Червоному морі. Розв'язанням проблеми може стати лазерна зброя, яка раніше вважалася елементом наукової фантастики.

Яскравим прикладом такої технології є британська система DragonFire, яку планують встановити на кораблі Королівського флоту до 2027 року. При вартості пострілу всього 10 фунтів система демонструє феноменальну точність – здатність влучити в монету з відстані 1 км.

У розробку зброї спрямованої енергії також інвестують армії Франції, росії, Південної Кореї та китаю. Проте експерти зазначають суттєві обмеження таких систем: вони потребують прямої видимості цілі, їхня ефективність знижується в умовах задимленості й забруднення атмосфери. Крім того, для роботи лазера потрібна стабільна платформа та надійне джерело живлення.

Незважаючи на значні переваги в економічності, урядам необхідно враховувати суттєві витрати на розробку таких систем. Експерти наголошують, що лазерна зброя стане важливим доповненням до наявних систем озброєння, але не зможе повністю їх замінити.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що в ніч проти 22 жовтня російська армія атакувала Україну дронами-камікадзе. Всього зафіксували пуски 60 «шахедів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS