Сікорський пропонує Німеччині позбавити українських біженців соцвиплат

Польський міністр МЗС вважає, що ці кошти краще було направити Україні

фото DR

Соціальні виплати, які українські біженці одержують у Німеччині, краще було б направити Україні, заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський. На його думку, це могло б стати стимулом для чоловіків вирушити на фронт.

Під час інтерв'ю на державному телебаченні Сікорський розповів про свою зустріч із канцлером Олафом Шольцем та поділився деталями розмови.

«Я сказав, що фінансова допомога для українських біженців, яка може становити до 1200 євро на місяць, могла б надходити безпосередньо до України. Не зовсім правильно, що такі виплати створюють стимул залишатися в Німеччині, тоді як чоловіки могли б воювати, а жінки відновлювати економіку», – наводить його слова видання RMF24.

Міністр також торкнувся теми нещодавньої зустрічі лідерів Німеччини, США, Британії та Франції у Берліні. Він наголосив, що участь Польщі в обговореннях питань, що стосуються України, потрібна, оскільки це призводить до прийняття «найкращих рішень».

Після заяв Сікорського у Німеччині запропонували переглянути правовий статус українських біженців з метою знизити витрати на соціальну допомогу та залучити більше українців на ринок праці. З відповідною ініціативою виступив міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер. Замість надання цивільної допомоги (Bürgergeld), яку українці зараз отримують нарівні з резидентами країни, він пропонує створити пільги для шукачів притулку та інтегрувати їх в економіку.

У вересні Сікорський вже пропонував ЄС припинити надання соцвиплат українським чоловікам призовного віку. Він стверджував, що такі виплати є «неправомірним використанням фінансових ресурсів», оскільки дозволяють українцям уникати служби у ЗСУ. Міністр вважає, що такі заходи могли б заощадити країнам Євросоюзу, наприклад, Нідерландам чи Німеччині, десятки мільярдів євро.

Тему повернення в Україну потенційних призовників у Європі порушували і раніше. У квітні міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш заявив, що Варшава готова сприяти Києву у пошуку та відправленні військовозобов'язаних українців на батьківщину. Аналогічну заяву невдовзі зробив і литовський міністр оборони Лаурінас Кащюнас, зазначивши, що Литва спостерігатиме за діями Польщі у цьому питанні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS