Зеленський: Польща знайшла ще одну причину не передавати поки що українцям свої МіГи

Косиняк-Камиш заявив, що Варшава може передати Україні МіГ-29 лише після того, як отримає від США нові F-35

фото Офіційний сайт Президента України

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що влада Польщі наразі не передала Україні обіцяні винищувачі МіГ, незважаючи на домовленість про те, що місія НАТО буде охороняти польський повітряний простір.

“Ми дуже хотіли отримати від Польщі МіГи, але вони не могли нам їх передати, тому що їм не вистачало своїх”, – сказав Зеленський під час візиту до Закарпаття, передає Укрінформ.

“Ми домовилися з НАТО, що вони їм виділять поліцейську місію, тобто як наші балтійські друзі, які не мають своїх літаків, але мають таку місію. Ми домовилися про це, але чи після цього передала нам Польща літаки? Ні. Чи знайшлася інша причина? Так”, – сказав Зеленський.

Місія НАТО з охорони повітряного простору над Литвою, Латвією та Естонією діє з початку 2000-х років, вона була посилена після російської анексії Криму у 2014 році.

У серпні цього року міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш заявив, що Варшава може передати Україні більше своїх літаків МіГ-29 лише після того, як отримає від США нові винищувачі F-35.

«Я знаю, що Україна потребує багатьох видів зброї, але наші українські партнери також повинні розуміти, що польська держава зобов'язана підтримувати свої ресурси, – цитує міністра Politico. – Тільки після отримання нових літаків можна буде позбутися старих, таких як МіГ-29, які все ще використовуються, зокрема, для захисту польського повітряного простору».

За даними видання FlightGlobal, на озброєнні ВПС Польщі стоять 23 літаки МіГ-29.

Як писало Politico, країна також замовила у американської компанії Lockheed Martin 32 нових винищувачів F-35, сума контракту склала $4,6 млрд.

Бекграунд. Нагадаємо, нещодавно президент Анджей Дуда заявив, що Польща може передати Україні свої літаки МіГ-29, але на певних умовах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS