Під час повітряних атак робота GPS може порушуватися – Генштаб

В такому випадку рекомендується відключити режим автоматичного уточнення часу в телефоні

Фото: ілюстративне

Під час оголошення повітряних тривог точність роботи систем супутникової навігації може порушуватися.

Про це повідомляє Генштаб.

Зазначається, що в ході проведення заходів з відбиття повітряних атак російських окупантів застосовуються засоби радіоелектронної боротьби.

Зокрема, як уточнили у Генштабі, для підвищення ефективності впливу на противника застосовуються засоби підміни координат супутникової навігації GPS (спуфінг).

Таким чином, побічним ефектом цього впливу є і порушення в системі точного часу, яку використовують мобільні телефони в режимі автоматичного уточнення часу.

«Враховуючи зазначене, доцільно відключити режим автоматичного уточнення часу в телефоні та враховувати, що під час оголошення повітряних тривог точність роботи систем супутникової навігації може порушуватися», – пояснили фахівці з радіоелектронної боротьби у Генеральному штабі.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що у структурі ЗСУ можуть створити новий рід військ – Кіберсили. Генштаб визначив основні завдання Кіберсил відповідно до нинішньої ситуації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS