Україні вже сьогодні потрібно реалізувати рішучі кроки, аби запобігти фінансовій кризі.
Про це в авторській колонці для Mind написав ексголова НБУ Кирило Шевченко.
Він пропонує чотири головних кроки. Насамперед, за словами фінансиста, Україна повинна інвестувати в експортоорієнтовані галузі, такі, як агросектор, металургія та IT. Для цього вже зараз слід розробити покрокову державну стратегію залучення інвестицій. Інакше валютна криза в разі припинення зовнішньої допомоги неминуче посилиться.
За словами Шевченка, якщо не зменшити імпортозалежність, не розвивати власний потенціал як відновлюваної, так і невідновлюваної енергетики, торговий дефіцит лише поглиблюватиметься в країні.
Ще одним кроком ексголова НБУ називає перегляд валютної політики в частині посилення контролю над валютним ринком і запровадження механізму підвищення довіри до гривні. Інакше валютний ринок ризикує знову зіткнутися з панікою та масовим відпливом капіталу, вважає він.
Та чи не головним чинником розвитку економічного потенціалу має стати залучення іноземних інвестицій, переконаний Шевченко. Для цього Україні необхідно здійснити значні реформи у правовій системі, зміцнити демократичні інститути й забезпечити надійний захист інвестицій.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що сьогодні фінансова стабільність в економіці утримується передусім завдяки масштабній зовнішній підтримці та падінню споживчого приватного попиту.