МКС проведе розслідування щодо прокурора Каріма Хана, який видав ордер на арешт путіна

Внутрішнє розслідування не пов’язане з видачею ордера

фото DR

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі (МКС) проведе внутрішнє розслідування щодо прокурора Каріма Хана через звинувачення у сексуальних домаганнях.

Джерело. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на два джерела, знайомі із ситуацією.

У документі, з яким ознайомилося агентство, закликали призупинити повноваження Хана на час розслідування. За даними Reuters, у домаганнях його звинуватили ще у жовтні, але прокурор звинувачення відкинув і сам попросив провести перевірку. Про те, як вона буде проходити, наразі невідомо.

Одне з джерел агентства розповідає, що імовірна жертва сумнівається у неупередженості внутрішнього розслідування, оскільки відповідну комісію в апараті МКС очолює колишній співробітник Хана.

Офіс Хана і його адвокати наразі відмовляються коментувати цю ситуацію, зазначає Reuters.

Карім Хан відомий зокрема тим, що у 2023 році видав ордер на арешт російського диктатора владіміра путіна та дитячого омбудсмена в рф Марії Львової-Бєлової за підозрою у незаконній депортації дітей з України. У росії його самого через це оголосили у розшук.

У вересні 2024 року Хан в інтерв'ю журналісту ВВС Ніку Робінсону розповідав, як ухвалювалося рішення про видачу ордера на арешт путіна.

Вторгнення росії в Україну не залишило йому вибору, сказав Хан.

За його словами, українська сторона просила його провести розслідування щодо дій росії ще в 2021 році, коли він зустрічався із генпрокурором України.

Але на той момент, за його словами, у МКС не було на це ресурсів, крім того, сказав прокурор, він не вірив, що путін наважиться вторгнутися в Україну.

«Але коли вони це зробили, я вирішив, що все цілком очевидно, і ми маємо розпочати розслідування. Я побував на місці подій, і коли ти чуєш історії, свідчення, бачиш руйнування, чуєш висловлювання різних людей, включаючи висловлювання путіна та Львової-Бєлової, застосувати всю суворість закону було нескладно», – сказав Хан.

«Це так сумно. Постійний член Ради безпеки росія – велика країна. Література, музика, одна з країн-засновниць ООН, яка відіграла важливу роль у перемозі над фашизмом, так що мені це не принесло жодної радості, це був сумний день, коли стосовно президента країни – важливого члена Ради безпеки ООН – надійшла заявка на видачу ордера на арешт», – зазначив прокурор.

Бекграунд. Між тим, як повідомлялося, французькі юристи звернулися в МКС із вимогою судити інших осіб, причетних до депортації дітей з України. Адвокати, які раніше добилися видачі ордерів на путіна та Львову-Бєлову, також впевнені в успішному виконанні їхньої нової скарги – значно ширшої.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS