Європейські країни просять адміністрацію Джо Байдена до закінчення терміну повноважень підтримати Україну всіма можливими способами.
Лідери та офіційні особи європейських країн просять США надати Києву більше зброї та боєприпасів, запровадити додаткові санкції проти росії, щоб обмежити її доходи та можливість купувати заборонені технології, які використовуються у виробництві озброєнь.
Джерело. Про це пише Bloomberg з посиланням на ознайомлених людей, додавши, що багато розмов мають неофіційний характер.
США вже працюють над тим, щоб до кінця листопада ухвалити нові санкції проти тіньового нафтового флоту та Північної Кореї, яка постачає росії боєприпаси, а тепер ще й солдатів, повідомили агентству знайомі з цим питанням люди.
Після перемоги Дональда Трампа європейці почали активніше шукати додаткові кошти для підтримки України та обговорювати, як вони можуть замінити США, якщо нова адміністрація Трампа припинить допомогу.
За словами низки європейських чиновників, головна проблема – не стільки гроші, скільки доступність військових ресурсів, адже саме США переважно постачають озброєння.
Деякі лідери ЄС також наполягають, щоб Байден дозволив Україні використати далекобійні ракети для ударів по військових об'єктах на території росії, пише Bloomberg.
Це, на думку європейців та українців, дозволить останнім стримати російський наступ, захистити прифронтові та тилові об'єкти та зміцнити територіальні позиції напередодні можливих переговорів.
«Ми взаємодіємо з нашими американськими друзями та партнерами, і я дуже сподіваюся, що ми продовжимо підтримувати українців, у тому числі щодо завдання далекобійних ударів», – сказав Bloomberg міністр Франції у європейських справах Бенджамін Хаддад.
За його словами, ті бази в росії, звідки ведеться обстріл по Україні, стануть для Києва законними цілями в рамках захисту своєї території.
У середу держсекретар США Ентоні Блінкен прилетів до Брюсселя з метою запевнити союзників НАТО і ЄС, що Вашингтон напередодні інавгурації Трампа активізує зусилля щодо відправки в Україну всіх можливих ресурсів.
“Кожен долар, який є в нашому розпорядженні”, буде витрачено в терміновому порядку, сказав Блінкен.
Щоправда, ресурси, про які він згадав – гроші, боєприпаси, озброєння, здебільшого надходять із пакета на $61 млрд, який Конгрес схвалив у квітні. І не вся зброя може бути доставлена до України найближчими місяцями, навіть якщо Вашингтон виділить на неї гроші.
«Найближчі кілька тижнів матимуть вирішальне значення, щоб забезпечити сильне становище України», – вважає Марк Леонард, співзасновник та директор Європейської ради з міжнародних відносин.
Бекграунд. Між тим Forbes писав, що Тайвань “тихо” озброїв Україну критично важливими системами ППО. Списані тайванські батареї ППО можуть становити майже третину щита України від атак російської авіації.