Президент Абхазії Аслан Бжанія після зустрічі з групою протестувальників вирішив залишити свою посаду, повідомляє «Республика».
Бжанія попросив призначити на посаду виконувача обов'язків Бадру Гунба. Але протестувальники вимагають відставки усієї команди президента.
В Абхазії опозиція та її прихильники зайняли комплекс урядових будівель у Сухумі, вимагаючи відставки президента Бжанії.
Голова «Абхазького народного руху» (АНД) Адгур Ардзінба підтвердив, що протестувальники контролюють будівлі адміністрації президента та парламенту, а також державне телебачення. За його словами, до Бжанії було направлено групу з депутатів та опозиціонерів з вимогою піти у відставку та провести позачергові вибори. Крім того, свої повноваження мають скласти віце-президент Бадра Гунба та прем'єр Александр Анкваб, вважає він.
Ардзінба також звинуватив Бжанію у спробі дискредитувати опозицію. «Президент зараз займається дезінформуванням нашого стратегічного партнера. Він дзвонить до росії із заявою про те, що в Абхазії здійснено держпереворот протурецькими та прозахідними силами», – заявив Ардзінба.
Прес-служба Бжанії повідомила, що зараз він перебуває в Сухумі і «веде діалог з різними силами в республіці з метою стабілізації обстановки».
Протести в Абхазії розпочалися ввечері 11 листопада після затримання кількох опозиціонерів, які виступили проти ратифікації угоди, яка дозволяє російським компаніям реалізовувати проекти в республіці, також їм дозволяється використовувати виділену абхазьку землю як заставу під банківський кредит.
Опозиція назвала угоду розпродажем ресурсів та загрозою суверенітету республіки, зазначивши, що його ратифікація призведе до масштабного будівництва апартаментів, в які можуть заселити десятки тисяч іноземців.
Водночас, протестувальники випустили заяву, в якій назвали росію стратегічним союзником і запевнили, що їхні дії не спрямовані проти москви.
За інформацією The Insider, реальна мета протестів – не скасування інвестиційної угоди з росією, а переділ зон впливу між різними силовими групами: у Кремлі змінили кураторів невизнаної республіки, а у травні пішов у відставку глава МЗС Абхазії, колишній співробітник кремля Інал Ардзінба. Його клан бере активну участь у протестах, зазначає видання.