Вільна демократична партія розглядає можливість про голосування в парламенті за надання Україні ракет Taurus, що дозволило б скасувати опір канцлера Олафа Шольца.
Джерело. Про це йдеться в інтерв’ю лідера партії Крістіана Дюрра виданню Neue Osnabrücker Zeitung.
Вільна демократична партія (ВДП) розглядає можливість винесення питання про постачання Україні ракет великої дальності Taurus на голосування в Бундестазі, сказав він.
Парламентська ініціатива з’явилася на тлі опору канцлера Олафа Шольца надати Україні ракети Taurus.
Лідер фракції ВДП Крістіан Дюрр заявив, що допомагати Україні грошима недостатньо, коли ситуація в Україні стає критичною.
«Ми запропонували нарешті доставити їм крилаті ракети Taurus», – сказав він.
«Це було б можливим. Я цілком можу уявити, дивлячись на заяви ХДС/ХСС і Зелених, що така ініціатива може бути успішною», – сказав він.
Дискусія виникла в контексті загальної напруги серед учасників коаліції. Дюрр сказав, що його партія вже пообіцяла підтримати 3 млрд євро додаткової допомоги Україні, але виступила проти більшої пропозиції канцлера в 15 млрд євро, яка, за його словами, включала 12 млрд євро на проекти СДПН.
Берлін протягом кількох місяців відмовлявся надати Україні свої ракети Taurus, незважаючи на прохання та заклики України до інших західних союзників дозволити дальні удари по російських авіабазах західними ракетами.
Наприкінці жовтня канцлер Олаф Шольц підтвердив свою позицію, що передача крилатих ракет Taurus Україні є «неправильною» та спровокує «ескалацію», що означає спалах великої війни.
При цьому лідер опозиційної ХДС Фрідріх Мерц підтримав поставку Taurus українським військам, підкресливши, що такі поставки не зроблять Німеччину стороною війни.
Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок закликала свою партію Зелених підтримувати військову допомогу Україні і підготувати «ще один дуже великий пакет безпеки» для України та виступала за «системи озброєння великої дальності», хоча вона прямо не згадувала ракети Taurus.
Бекграунд. Нагадаємо, ексміністр фінансів Німеччини запропонував Шольцу надати Україні «Тауруси», канцлер натомість повідомив про його відставку – Лінднер звинуватив Шольца в перешкоджанні «ефективній військовій підтримці України».