Європейська влада підозрює росію в організації ще однієї диверсії в Балтійському морі, після того як два телекомунікаційних кабелі були виведені з ладу на початку тижня.
Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на високопосадовців.
Раніше повідомлялося про пошкодження двох кабелів. Минулого понеділка стало відомо, що в Балтійському морі обірвався кабель C-Lion1, прокладений між Фінляндією та Німеччиною поблизу російського газопроводу «Північний потік».
Тоді ж стало відомо про обрив ще одного кабелю зв'язку між Литвою та Швецією.
Поліція Швеції спільно з береговою охороною та військовими розпочала попереднє розслідування у справі про диверсію. Розрив кабелю стався у шведських територіальних водах.
У розслідуванні також беруть участь Фінляндія, Литва, Німеччина та інші держави.
За словами двох джерел, знайомих із перебігом слідства, два пошкоджені кабелі перетинаються у відносно невеликій зоні. Пошкодження, за їхніми словами, найімовірніше, є результатом людського втручання, а не природних явищ.
Раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що пошкодження кабелю C-Lion1 могло статися внаслідок диверсії.
«Ніхто не вірить у те, що цей кабель був випадково розірваний. Я не схильний вірити версії про те, що кабель зачепив якір. Потрібно виходити з того, що це був акт диверсії. Тому ми маємо констатувати – не знаючи точно, від кого це походить, – що це гібридна дія», – наголошував міністр.
Про розрив телекомунікаційного кабелю стало відомо минулого понеділка. За даними фінського держоператора Cinia Oy, причиною став «зовнішній вплив». У компанії не виключили «навмисного розриву». Розпочато розслідування.
З моменту російського вторгнення в Україну західні чиновники неодноразово звинувачували Москву у веденні гібридної війни у Європі.
Зокрема, росію звинувачували у встановленні запальних пристроїв на літаках, організації підпалів у Великій Британії та Чехії, диверсіях на німецьких військових об'єктах і плануванні вбивства гендиректора компанії Rheinmetall, зазначають співробітники американської та німецької розвідок.
Представники європейських та американських правоохоронних органів та політики вважають, що мета подібної прихованої операції – сіяти паніку, відволікати безпекові ресурси та посилювати тиск на західні уряди, підтримуючи політичні партії, які виступають проти військової допомоги Україні.