Німецькі збройні сили почали проводити роз'яснювальну роботу з представниками компаній для підготовки до можливої війни з росією.
Джерело. Про це пише Frankfurter Allgemeine Zeitung, на яке посилається The Moscow Times.
За даними видання, уряд розробив секретний документ «Німецький оперативний план» на випадок військового вторгнення. У ньому, зокрема, перераховані всі споруди та інфраструктурні об'єкти, які потребують особливого захисту.
Також документ містить детальний план дій на випадок оборони.
Крім того, передбачено спеціальний план у разі прямого зіткнення між росією та НАТО на сході Європи. У такому разі Німеччина має стати транспортним хабом для солдатів, яких треба буде перекинути на фронт, а також для військової техніки, продовольства та медикаментів.
Весь документ займає близько тисячі сторінок.
Перший захід із підготовки німецьких компаній до можливого військового конфлікту провела торгово-промислова палата Гамбурга. Як пише FAZ, голова регіонального командування підполковник Йорн Плішке озвучив конкретні рекомендації для представників бізнесу.
«Для кожних 100 співробітників навчіть хоча б 5 додаткових водіїв вантажівок, які вам не знадобляться. 70% усіх вантажівок на німецьких дорогах керуються людьми зі Східної Європи. Якщо там буде війна, де опиняться ці люди?» – зазначив військовий.
За його словами, підприємствам варто перейти на автономні джерела живлення, такі як дизель-генератори чи власні вітрові установки.
Плішке додав, що росія готується до конфлікту з Німеччиною: запускає БПЛА з метою розвідки, займається диверсіями, влаштовує кібератаки та готує плани замахів на топ-менеджерів німецьких компаній.
Підполковник наголосив, що у Німеччині є великі проблеми з виробництвом військової техніки та боєприпасів.
«росія почала готувати свою війну. росія зараз виробляє 25 бойових танків на місяць, Німеччина – три на рік», – наголосив Плішке.
Сенат Гамбурга, у свою чергу, вже відреагував на загрозу та створив понад 40 додаткових робочих місць для посилення кризового управління та захисту населення.
Подібні розмови, як у Гамбурзі, відбуваються по всій країні. «Всім командуванням земель доручено виконати це завдання», – повідомили в Бундесвері.
За даними видання, «Німецький оперативний план» ще не затверджений і буде доповнений логістичними навчаннями.
У середині жовтня голова Федеральної розвідувальної служби Німеччини Бруно Каль заявляв, що росія може атакувати НАТО до 2030 року. За його словами, Кремль розглядає Німеччину як супротивника, оскільки Берлін є другим за величиною партнером Києва.
Бекграунд. Шольц висловив жаль, що лідери G20 не змогли засудити росію за війну в Україні. G20 не змогла знайти слів, щоб ясно дати зрозуміти, що росія несе відповідальність за вторгнення, сказав він.