Президент США Джо Байден подав до Конгресу заяву про намір скасувати половину економічної заборгованості України на суму близько $4,65 млрд, повідомив 20 листопада на брифінгу речник Держдепартаменту США Метью Міллер.
Додатковий пакет допомоги у сфері безпеки вартістю $61 млрд, який Конгрес надав Україні у квітні, містив близько $10 млрд економічної допомоги як позики, а не гранту. Умови пропозиції дали Байдену повноваження списати Україні до 50% позики – чим він і хоче скористатися, пише Bloomberg.
Списання боргу, «допоможе Україні здобути перемогу, відповідає національним інтересам США та їхніх партнерів у ЄС, G7 та НАТО», – йдеться в листі Держдепартаменту до Конгресу від 18 листопада.
«Ми зробили законодавчо передбачений крок, щоб скасувати ці позики, надати економічну допомогу Україні, і тепер Конгрес може прийняти це, якщо вони бажають», – сказав речник Держдепартаменту журналістам.
Міллер сказав, що заяву про наміри Байдена було передано Конгресу протягом останнього тижня.
Речник також зазначив, що, хоча в Конгресу є можливість відкинути прохання президента, він очікує, що конгресмени підтримають списання боргу.
«Я був би здивований, якби Конгрес пішов на такий крок (щоб не прийняти запит), враховуючи переважаючу підтримку двох партій у Конгресі щодо надання допомоги, але ми будемо дотримуватися закону», – сказав він.
Залишилося лише два місяці до вступу на посаду обраного президента Дональда Трампа, адміністрація Байдена пообіцяла посилити підтримку Києва до його приходу.
Зокрема Байден пообіцяв надати Україні решту $6 млрд допомоги до інавгурації Трампа. Він також схвалив постачання в Україну протипіхотних мін і, як повідомляється, дозволив Києву завдавати ударів по цілях на території росії ракетами великої дальності ATACMS.