Мін’юст США звернувся до суду, щоб розділити Google та Chrome

Це пов’язано з тим, що раніше техгіганта офіційно визнали монополістом

Фото: ілюстративне

Міністерство юстиції США звернулося до суду з рядом вимог до Google, зокрема й про раніше заявлений продаж браузера Chrome. Це пов’язано з тим, що у серпні 2024 року техгіганта офіційно визнали монополістом.

Про це повідомляє Bloomberg.

У судовому позові, поданому в середу, 21 листопада, Міністерство юстиції заявило, що Google має відмовитися від браузера Chrome, оскільки він сприяє посиленню монополії компанії на ринку. Антимонопольні органи також розглядали можливість відокремлення Android, але через ризик неприйняття таких вимог запропонували низку обмежень.

Згідно із заявою, уряд прагне відокремити Chrome, щоб «припинити контроль Google над цією критично важливою точкою доступу до пошуку і дати конкуруючим пошуковим системам доступ до браузера, який для багатьох є основними воротами до Інтернету».

На своєму офіційному сайті Google вже прокоментувала позов антимонопольних органів, зазначивши, що поділ компанії та браузера завдасть шкоди як її продуктам, так і американським споживачам.

“Підхід Міністерства юстиції призведе до безпрецедентного надмірного використання урядом, що завдасть шкоди американським споживачам, розробникам і малому бізнесу – і поставить під загрозу глобальне економічне та технологічне лідерство Америки саме в той момент, коли це найбільше потрібно”, – заявив Президент із глобальних питань та головний юридичний директор Google Кент Вокер.

Серед іншого, антимонопольні органи пропонують заборонити Google укладати ексклюзивні угоди, зокрема платити за попереднє встановлення своєї пошукової системи на пристроях чи браузерах. Це може вдарити, наприклад, по Firefox, який отримує частину доходів від угоди з Google.

Також Google зобов’яжуть надавати виробникам смартфонів і операторам зв’язку можливість пропонувати користувачам екран вибору для налаштування пошукових систем і браузерів. Крім того, компанія буде повинна надавати конкурентам ліцензії на базові дані «кліків і запитів» та результати пошуку, включно з даними з YouTube.

Міністерство юстиції також запропонувало обмеження, пов’язані зі швидким розвитком штучного інтелекту, враховуючи його потенціал замінити традиційні пошукові системи. Ці заходи включають заборону Google на придбання, інвестування чи співпрацю з іншими постачальниками пошукових і цифрових рекламних послуг.

У разі прийняття обмежень щодо штучного інтелекту, компанія буде змушена розірвати вже існуючі партнерства, що може зашкодити її інвестиціям, зокрема у стартап із розробки ШІ Anthropic.

Google матиме змогу запропонувати свої умови щодо цих вимог у наступному місяці. У березні Міністерство юстиції відповість на пропозицію, а в квітні 2025 року розпочнеться двотижневий судовий процес, який визначить, які обмеження накладуть на компанію.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Міністерство юстиції США вивчає можливість поділу бізнесу Google. США шукає варіанти щодо обмеження домінування компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS