Байден висловив обурення щодо видачі МКС ордера на арешт прем’єра Ізраїлю Нетаньягу

Водночас в Італії заявили, що будуть зобов'язані заарештувати Нетаньягу та Ґаланта, якщо вони приїдуть туди

фото DR

Президент США Джо Байден назвав обурливим ордер Міжнародного кримінального суду на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу.

Глава Білого дому наголосив, що між Ізраїлем і рухом ХАМАС немає жодної рівності та пообіцяв, що США продовжать підтримувати Ізраїль, який проводить військову операцію в секторі Газа, передає DW.

«Видача МКС ордерів на арешт ізраїльських лідерів обурлива. Дозвольте мені ще раз чітко заявити: хоч би що мав на увазі МКС, між Ізраїлем і ХАМАСом немає рівності – ніякої. Ми завжди стоятимемо на боці Ізраїлю, проти загроз його безпеці», – йдеться в документі, опублікованому пресслужбою Білого дому.

Раніше Рада національної безпеки США оприлюднила заяву, в якій йшлося про те, що США «як і раніше глибоко стурбовані поспішністю прокурора МКС з видачею ордерів на арешт і тривожними процесуальними помилками, які призвели до цього рішення».

Ні Ізраїль, ні США не визнають юрисдикцію МКС. Оскільки суд не має власної поліції, за виконання його рішень несуть відповідальність 124 держави – учасниці Римського статуту, нагадує агентство AFP.

Тим часом верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що арешт Біньяміна Нетаньягу та ексміністра оборони Йоава Ґаланта відповідно до ордерів МКС є обов'язковим до виконання рішенням.

«Це не політичне рішення. Це судове, юридичне рішення МКС. І рішення суду має поважатися і виконуватися», – заявив Боррель у коментарі журналістам.

Сам Нетаньягу прокоментував видачу ордерів МКС так: «Антисемітське рішення МКС можна порівняти із сучасною справою Дрейфуса – і закінчиться вона так само».

При цьому прем'єр Ізраїлю мав на увазі політичний скандал у Франції наприкінці XIX – на початку XX століття, пов'язаний із судовим переслідуванням капітана генерального штабу Альфреда Дрейфуса, хибно звинуваченого в шпигунстві на користь Німеччини і засудженого до довічної каторги.

Нетаньягу заявив, що суд проігнорував право Ізраїлю захищати себе від постійних атак терористичних організацій – таких, як ХАМАС і «Хезболла».

Міністр оборони Італії Гвідо Кросетто зазначив, що його країна буде зобов'язана заарештувати Нетаньягу та Ґаланта, якщо вони приїдуть туди.

Голова МЗС Туреччини Хакан Фідан назвав видачу МКС ордерів на їх арешт «важливим кроком.

Зі свого боку генеральний секретар Amnesty International Аньєс Калламар не поставила під сумнів законність рішення МКС.

«Держави – члени МКС і вся міжнародна спільнота не повинні зупинятися ні перед чим, поки ці люди (Нетаньяху, Ґалант і Дейф) не постануть перед незалежними і неупередженими суддями МКС», – зазначила вона.

Бекграунд. Як стало відомо, МКС видав ордер на арешт прем’єра Ізраїлю Нетаньягу та ексміністра оборони Ґалланта. Їх звинувачують у злочинах проти людяності та воєнних злочинах у секторі Газа.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS