Координатор зі стратегічних комунікацій Білого дому Джон Кірбі підтвердив, що США надали дозвіл Києву використовувати далекобійні американські ракети ATACMS для ударів углиб території росії.
«Зараз вони можуть використовувати ATACMS для самооборони у разі потреби. І зараз, зі зрозумілих причин, це відбувається в районі Курська, в Курській області», – сказав він.
«Я надав би можливість українцям самим розповісти про те, як вони використовують системи ATACMS і процедури наведення на цілі, для чого вони їх використовують і наскільки добре вони працюють», – додав він.
Минулого вівторка Україна завдала удару по Брянській області шістьма ракетами ATACMS американського виробництва, а наступного дня використовувала британські системи Storm Shadow та американські HIMARS для ураження цілей у Курській області.
У четвер путін у своєму телезверненні заявив, що у відповідь на дозвіл США та їхніх союзників по НАТО використати їхню далекобійну зброю для ударів по території росії москва завдала удару по ракетному заводу в Дніпрі неядерною гіперзвуковою балістичною ракетою «Орєшнік».
Вперше Україна застосувала ATACMS для удару по збройовому арсеналу під Брянськом 19 листопада. Цю інформацію підтвердили міноборони рф і путін, заявивши, що «жертв і серйозних руйнувань» не було. Проте, за даними Пентагону, росія змогла перехопити лише дві з восьми випущених ATACMS.
Також путін заявляв, що 21 листопада ЗСУ завдали удару британськими ракетами Storm Shadow по командному пункту «Сєвєр» у Курській області. За даними телеграм-каналу «Досье шпиона», пункт розташовувався в Мар'їно, ЗСУ атакували його за допомогою Storm Shadow 20 листопада, жертвами удару стали 18 військовослужбовців, ще 33 дістали поранення різного ступеня важкості.
Джерела пабліку зазначили, що більшість постраждалих – російські офіцери, крім того, серед поранених – троє військовослужбовців Північної Кореї. Також у момент удару на об'єкті перебував і генерал-лейтенант Валерій Солодчук. Українські джерела заявили про його загибель, проте росіяни це заперечують.