Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль зустрівся з українською делегацією на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим у Сеулі 27 листопада.
Головною темою стало поглиблення військових зв'язків між росією та Північною Кореєю, повідомляє інформаційне агентство Yonhap.
Український міністр обговорив із президентом країни Юн Сук Йолем «спільні кроки щодо посилення безпеки та стабільності».
Рустем Умєров заявив, що сили Північної Кореї «активно підтримують» атаки росії на енергетичну інфраструктуру України.
Умєров також зустрівся з радником із національної безпеки Шін Вон Сіком і міністром оборони Кім Йон Хюном.
«Для Республіки Корея ці дії (участь Пхеньяна у російській війні. – Mind) становлять серйозну загрозу, оскільки північнокорейські війська набувають досвіду бойових дій, що може створити додаткові виклики безпеці в регіоні в майбутньому», – сказав Умєров.
Кілька ЗМІ також повідомили, що українська делегація поїхала Сеул із метою переконати східноазійську країну почати постачання зброї Києву.
Нещодавно президент Юн заявив, що уряд Південної Кореї не унеможливлює зміни своєї позиції та надання оборонної підтримки у світлі відправки Північною Кореєю військ до росії.
Під час зустрічі обидві сторони «погодилися продовжувати обмін інформацією про розгортання військ Північної Кореї в росії та про передачу зброї й технологій між росією та КНДР, працюючи разом із країнами-союзниками», – повідомили в офісі президента Південної Кореї, повідомляє Yonhap.
Раніше стало відомо, що Пхеньян направив понад 10 000 військових на допомогу росії у війні, перші зіткнення з українськими силами вже зафіксовано в Курській області. Північна Корея також стала головним постачальником артилерійських снарядів і балістичних ракет для москви.
Ні українська делегація, ні представники Південної Кореї не коментували, чи прибув Умєров до Сеула за постачаннями зброї.
Kyiv Independent з посиланням на експертів пише, що швидке постачання зброї в Україну малоймовірне через законодавчі норми Південної Кореї щодо постачань зброї в зону бойових дій. Нещодавнє опитування також показало, що хоча більшість жителів Південної Кореї бачать загрозу в російсько-північнокорейських зв’язках, 82% виступають проти надсилання зброї Україні.
На думку експертів, найбільшу підтримку Україні Південна Корея могла б надати шляхом постачання боєприпасів. Країна має не лише 155-мм артилерію, а й 3,4 млн 105-мм снарядів, сумісних із деякими українськими гарматами.
Південнокорейський офіційний представник нещодавно заявив, що прямі постачання 155-мм боєприпасів не розглядаються, а Юн зазначив, що Сеул наразі розмірковує над можливістю надання «оборонної зброї», не надавши подробиць.
Бекграунд. Раніше Bloomberg писав, що Південна Корея передумала постачати Україні зброю через перемогу Трампа.