Німеччина постачатиме Україні безпілотники зі штучним інтелектом, які називають міні-Taurus

У рамках угоди між Міноборони та компанією Helsing передбачено постачання Києву 4000 таких дронів

фото DR

Україна імовірно вже з грудня почне отримувати від Німеччини інноваційні ударні дрони з технологіями штучного інтелекту.

Про це повідомляє Bild із посиланням на обізнані джерела.

Німецька компанія Helsing, що спеціалізується на розробці технологій ШІ, уклала контракт з українським Міністерством оборони у вересні 2024 року.

У рамках угоди передбачено постачання Києву 4000 таких дронів.

Ці дрони, як їх називають міні-Taurus, відрізняються від звичних «камікадзе», керованих оператором.

Вони оснащені передовим програмним забезпеченням зі штучним інтелектом, яке дозволяє ефективно оминати російські системи придушення GPS та інші засоби радіоелектронної боротьби. За функціоналом апарати схожі на крилаті ракети Taurus, постачання яких канцлер Німеччини Олаф Шольц досі не схвалив.

Нові дрони перевершують українські БпЛА за дальністю польоту вчетверо, писало Bild. Вони здатні знищувати танки, укріплені позиції та цілі, що рухаються.

При цьому їхня вартість значно нижча від аналогів – американських Switchblade 600 (близько 100 000 євро за одиницю) і російських Zala Lancet (35 000 євро).

Джерело з оборонної галузі розповіло BILD: «Дрон сам аналізує місцевість, використовуючи тисячі орієнтирів, щоб визначити своє місце розташування. Це допомагає оператору зберігати курс навіть у складних погодних умовах або зруйнованих зонах. Helsing можуть вражати цілі навіть у разі втрати радіозв'язку, якщо солдат задасть команду заздалегідь. Їхня точність значно вища в порівнянні з повністю керованими вручну бойовими дронами».

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус на тлі масштабного ракетного удару росії по Україні в неділю, 17 листопада, прокоментував майбутні постачання.

«Я дуже радий, що саме зараз починається постачання цих ударних дронів зі штучним інтелектом. Ця зброя дозволить українським Збройним силам завдавати ударів по пріоритетних російських військових цілях, наприклад, командних пунктах або логістичних об'єктах», – сказав він у розмові з Bild.

Німеччина поки що відмовляється постачати Україні далекобійні ракети Taurus, дальність яких становить 500 км – це більше, ніж в американських ATACMS або британсько-французьких Storm Shadow і Scalp.

Бекграунд. Нагадаємо: канцлер Шольц нещодавно заявив, що пишається своїм внеском в те, «щоб в Україні не було ескалації». Він наголосив, що не змінив думки про заборону Україні стріляти вглиб росії німецькою зброєю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS