Влада в Києві хоче підтримати українських біженців у тому, щоб вони знайшли роботу в Німеччині. Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц у коментарі агентству Reuters.
За словами Шольца, президент України Володимир Зеленський повідомив йому, що хоче сприяти створенню в Німеччині та Польщі українських органів, які допомагатимуть біженцям влаштуватися на роботу або повернутися на батьківщину.
Йдеться про те, щоб «ми могли спільно працювати в цьому напрямі», наголосив глава німецького кабміну, відповідаючи на запитання депутатів бундестагу.
Як повідомлялося, канцлер Німеччини відвідав Україну 2 грудня і там провів тривалу розмову із Зеленським.
Як зазначає Reuters, із понад мільйона біженців у Німеччині не так багато тих, хто знайшов роботу в цій країні.
Водночас влада в Києві зацікавлена у поверненні на батьківщину чоловіків, придатних до військової служби.
Крім того, в коментарі агентству Шольц виключив можливість відправлення німецьких солдатів до України, принаймні на даному етапі.
«Про сухопутні війська для мене в цій військовій ситуації не може бути й мови, – заявив він. – Я виключаю, що в нинішній ситуації в Україну будуть направлені німецькі війська або солдати», – зазначив канцлер.
При цьому він ухилився від відповіді на запитання, чи Берлін може брати участь у силах безпеки для підтримки припинення вогню в Україні, якщо таких домовленостей вдасться досягти, передало агентство Reuters.
Напередодні ЗМІ неправильно подали висловлювання міністерки МЗС країни Анналени Бербок, що нібито вона допускає участь німецьких військовослужбовців у міжнародній місії, покликаній гарантувати дотримання російсько-українського перемир'я у разі його досягнення.
Канцлер категорично заперечив, що Анналена Бербок виступила із такою заявою.
«Міністерка закордонних справ таке висловлювання і не робила, її лише запитали, що, власне, буде у разі припинення бойових дій, – сказав Олаф Шольц. – І вона, по суті, намагалася не сказати ні так, ні ні (на питання про участь бундесверу у миротворчій місії. – Ред.), оскільки зараз зовсім недоречно будувати домисли, що може згодом статися у разі перемир'я».
Це була, за словами канцлера, «дипломатична відповідь» міністра закордонних справ, як і належить голові дипломатичного відомства.
Але і з міністром оборони, і з главою МЗС, стверджує Шольц, є повна згода у тому, що необхідно «зробити все, щоб ця війна не переросла у війну між росією і НАТО». Тому можливість присутності німецьких військовослужбовців в Україні Шольц у цій ситуації навіть не розглядає.