Як створити здоровий і комфортний мікроклімат в приміщенні: поради експерта

Взимку ідеальна температура житлового будинку має бути від 18 °C до 21 °C

Робота – дім – робота – дім … І так щодня. Сучасна людина переміщується від однієї будівлі до іншої та більшу частину життя проводить всередині приміщень. Як в цих приміщеннях створити якнайкращий мікроклімат для здоров’я та продуктивності? За відповіддю на це питання Mind звернувся до експерта Сергія Герука, технічного спеціаліста VELUX.

Впустіть свіже повітря

Мікроклімат вашого дому чи офісу залежить від температури, вологості та наявності кисню. Рекомендуємо частіше провітрювати приміщення, незалежно від пори року. Якщо тримати вікно відкритим хоча б 5-10 хвилин протягом дня, можна зменшити кількість алергенів у повітрі та, як результат, знизити ризик захворювання ГРВІ. 

Перебуваючи вдома, найкраще це робити під час приготування їжі. Також не зайвим буде провітрювання ванни після прийняття душу.

Подбайте про вентиляцію

Хороша вентиляція – must-have для будь-якого приміщення. При плюсовій температурі на вулиці тримайте вікна в режимі провітрювання постійно. Вентиляційний клапан у якісних вікнах забезпечить циркуляцію повітря та зменшить вологість навіть при зачинених вікнах. Оптимальний рівень вологості в житловому приміщенні – 30-45%. Вологість нижче 30% або вище 60% є небезпечною для здоров’я людини. Низька вологість, наприклад, провокує розвиток пневмонії або астми.

Щоб точно визначити вологість повітря знадобиться спеціальний прилад – гігрометр або вологомір. Але можна і «на око». Про надмірну вологість свідчить конденсат. Особливо це актуально в холодну пору року у таких приміщеннях, як ванні кімнати та кухні. Якщо нічого з цим не робити, рано чи пізно там, де утворюється конденсат, з’явиться цвіль.

На етапі проектування нового будинку подумайте про мансардні вікна з інтелектуальним керуванням на основі датчиків на кшталт VELUX Active. Вони оснащені функцією інтелектуального провітрювання і можуть автоматично відкриватися чи закриватися, коли є потреба покращити якість повітря в приміщенні.

Тепло та затишок

Добре опалюваний будинок зводить нанівець утворення конденсату, вологи та цвілі. Взимку ідеальна температура вашого будинку має бути від 18 °C до 21 °C.

Рекомендуємо також звернути уваги на енергоефективність вікон. Мансардні вікна з двокамерним склопакетом останнього покоління та термотехнологією, яка утеплює раму, ще краще зберігають тепло.

Менше хімії та алергенів

Використовуйте гіпоалергенні засоби для прибирання та гігієни. Зверніть увагу на рослини у вашому будинку та ті, що ви приносите з собою. Деякі з них можуть викликати алергію. Алергенними вважаються хризантеми, папороть, герань, лілії і навіть деякі види тюльпанів.

Чистота важлива

Регулярне прибирання будинку – необхідна умова для здорового мікроклімату. Прості кроки, як-от прибирання пилу вологою ганчіркою або пилососом зменшують кількість пилу в повітрі, освіжають та сприяють домашньому затишку. Зверніть увагу, чи має вентиляційний пристрій вашого мансардного вікна вбудований фільтр. Якщо так, то це менше пилу і свіже повітря. Але не забувайте час від час мити фільтр: просто промийте у воді – і він знову буде ефективно захищати ваш будинок.

Висновок

В ідеалі потрібно подумати про мікроклімат ще на етапі проектування будинку чи ремонту житла. Варто звернути увагу на систему вентиляції, утеплення, природне освітлення. Проте змінити ситуацію на краще можна завжди. Провітрювання, кондиціонування, тепловий режим, вологе прибирання не потребують значних зусиль та капіталовкладень, але здатні зберегти здоровий мікроклімат у приміщення та ваше здоров’я.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS