російські ударні та розвідувальні безпілотники «Молнія» і «Фєнікс» активно використовуються у війні проти України, однак їх ефективність залежить від імпортних компонентів, переважно з Китаю, США, Швейцарії та інших країн.
Про це повідомляє проєкт ГУР «War & Sanctions».
Розвідники охарактерзували кожний російський дрон, у яких виявили іноземні компоненти.
Так, БпЛА «Молнія» – ударний безпілотник радіусом дії до 40 км і бойовою частиною до 5 кг. Він запускається зі спеціальної катапульти та наводиться оператором, що робить його схожим на FPV-дрони.
Окрім військових цілей, «Молнії» регулярно застосовуються для атак на цивільні об'єкти.
У ГУР розповіли, що в листопаді цей дрон атакував житловий будинок і торгівельний центр у Харкові, що призвело до поранень мирних мешканців. Це свідчить про навмисне використання дронів для терору мирного населення.
Як з'ясували фахівці, конструкція «Молнії» доволі проста, а компоненти здебільшого китайського виробництва, серед них: польотні контролери SpeedyBee, електродвигуни FATJAY і камери Caddx.
Також у них були виявлені компоненти китайських компаній Huayi Microelectronics, Trex Technologies тощо.
Водночас у ключових системах дрона використовуються швейцарські мікроконтролери STMicroelectronics, американські перетворювачі Vishay і японські конденсатори Rubycon.
БпЛА «Фєнікс» – розвідувальний дрон, який російські розробники позиціонують як «наступне покоління» дронів типу «Орлан-10».
Як повідомляють у ГУР, його «начинка» включає компоненти виробництва США, Швейцарії, Китаю, Нідерландів і Тайваню.
Зокрема, сім ключових систем містять деталі від швейцарської компанії STMicroelectronics.
Таким чином, росія все ще використовує імпортні компоненти, незважаючи на санкції, які обмежують постачання високотехнологічних товарів, ідеться в матеріалі.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що кіберфахівці ГУР провели успішну масштабну атаку на системи російського Газпромбанку. Термінали не працювали по всій росії.