Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав німецькі компанії більше інвестувати в Україну.
Про це він заявив, відкриваючи у середу, 11 грудня, німецько-український економічний форум у Берліні, передає DW.
«Якщо ви інвестуєте в Україну сьогодні і найближчими роками, то ви інвестуєте у майбутнього члена Євросоюзу», – сказав Шольц.
Він розповів, що в оборонній промисловості між Німеччиною та Україною вже з'явилися перші спільні підприємства.
«Я думаю, що ця динаміка має продовжуватися», – сказав Шольц.
За словами канцлера, після війни Європа побачить темпи економічного зростання та можливості для розвитку в Україні, «які раніше зустрічалися лише у країнах Центральної та Східної Європи, які приєдналися до ЄС за останні два десятиліття».
Німецька економіка відіграла велику роль у цих історіях успіху та отримала від них вигоду, продовжив Шольц.
«Мені хотілося б чогось подібного і для України», – сказав канцлер.
Загалом, за його словами, в Україні діє близько 2000 німецьких компаній.
«Багато з них планують додаткові інвестиції. Ви допомагаєте відновити країну», – звернувся Шольц до представників компаній.
Проте Україна ще має пройти шлях до вступу в ЄС, нагадав Шольц, висловивши впевненість, що «Україна не тільки культурно і політично належить до Європи, а й стане державою-членом ЄС – з усіма відповідними правами та обов'язками».
У ході виступу Шольц оголосив про виділення додаткової «зимової» допомоги Україні у розмірі 70 млн євро – для підтримки роботи невеликих теплоелектростанцій, котелень, генераторів та сонячних систем на тлі російських ударів по цивільній енергетичній інфраструктурі.
Німеччина вже надала Україні п'ять ППО-систем IRIS-T SLM, три системи Patriot та понад 50 ЗСУ Gepard для захисту України від російських атак, наголосив Шольц.
«До кінця року буде додано шосту систему IRIS-T SLM, додаткові пускові установки для Patriot і додатковий Gepard. І це продовжиться наступного року», – підкреслив Шольц.
Бекграунд. Між тим, нагадаємо, опонент Шольца – кандидат у канцлери Фрідріх Мерц під час візиту до Києва заявив, що без ракет Taurus Україна воює з однією зв'язаною рукою.